דביר מרצבך
דביר מרצבךצילום: צילום עצמי

את הזיעה והלחץ בחידון התנ"ך העולמי שנערך ביום העצמאות האחרון, היה אפשר להרגיש גם דרך המסך של הצופים בבית. על במת החידון התחרו זה בזה הלל כהן ודביר חיים מרצבך ולבסוף זכו שניהם, יחד, בתואר המבוקש 'חתן התנ"ך העולמי'.

כעת, הם יושבים לראיון משותף למגזיןהנוער הדתי "מקום בעולם".

המגזין המדובר, הערכי והכיפי גם יחד, יוצא אחת לחודש וכולל בתוכו מגוון כתבות וטורים מותאמים לנוער דתי - מטובי הכותבים בישראל לצד שפע מדורים העוסקים בעניינים העומדים ברומו של עולם הנוער הדתי. הוא כולל בתוכו את השפה הנכונה והערכים שכולנו רוצים להנחיל לנוער אך לא תמיד מבינים כיצד עושים זאת בדור המדיה המהיר.

תפילה וסימנים

"עשיתי הרבה דברים שעזרו לי בחידון", חושף דביר מרצבך את מאחורי הקלעים של הזכיה הגדולה בראיון לנדב גדליה. "לפני הכל: התפללתי הרבה מאוד, גם בחידון עצמו. דיברתי עם הרבה אנשים שעודדו אותי וגם התעודדתי מהתנ"ך עצמו ש'חורבן שלישי - לא יהיה', ככה גם אני - אצליח בפעם השלישית".

לדביר היו גם פרפראות לעידוד. "הגימטריה 227 - זו הגימטריה של שתי השאלות שעליהן לא ענה נכונה בחידונים קודמים. "מצאתי למספר הזה גימטריות חיוביות. על אפו ועל חמתו של הכישלון", הוא צוחק.

"כשעליתי על הבמה, היו לי בכיסים שני חרסים, כסמל, שכתבתי עליהם 'חזק' בכתב עברי קדום. החזקתי אותם ואמרתי לעצמי: אני הולך בשליחות למען עם ישראל".

את הראיון הזוגי ומעורר ההשראה עם חתני התנ"ך של ישראל, תוכלו לקרוא בגיליון האחרון של מגזין הנוער "מקום בעולם". היוצא כעת במבצע למנויים חדשים: 32 ש"ח לחודש בלבד, עם אפשרות לבטל את המינוי בכל עת.

להזמנת מינוי עכשיו לחצו כאן >>