יוסי דגן בכנס
יוסי דגן בכנסצילום: דוברות

ראש מועצת שומרון יוסי דגן תוקף את התנהלות הממשלה וקורא לנציגי ימינה ותקווה חדשה להצטרף לממשלה חלופית בכנסת הנוכחית.

בכנס אשכול יו"ש הראשון אמר דגן: "כל מי שחשב שזה יעבוד ושזה אפשרי – צריך להבין שזה נגמר. זה לא עובד. צריך עכשיו להתגבר על כל המשקעים ולהקים ממשלת ימין על מלא".

"ישבו כאן לפני השרה שקד והשר אלקין ואמרו בכנות אמיתית שהם רוצים לעזור לנו ואכן הם עוזרים ככל יכולתם והדבר הזה בוודאי חשוב בממשלה בה יש שרים שאינם ציונים כמו רוב אזרחי מדינת ישראל וגם חכי"ם שהם תומכי טרור ממש", הוסיף דגן, "אבל לפעמים ישנו רגע בו צריך להסתכל על התמונה הכוללת. הממשלה הזו רעה ליהודים ביהודה ושומרון. היא רעה לתושבים בנגב ובכל רחבי הארץ. העזרה הפרטית היא חשובה וכולנו צריכים אותה, אבל המצב היום הוא שאפילו חוק תקנות יו"ש שצריך להיות עובדה בסיסית ביהודה ושומרון הממשלה הזו לא מסוגלת להעביר".

"אתם רואה מה קורה בחומש, מה קורה בנגב ואני לדעתי מייצג את הרוב המוחלט של תושבי יהודה ושומרון שאומר לכל שרי הימין בממשלה להפוך דיסקט ולהקים ממשלת ימין", הוסיף.

לדבריו, חלה הדרדרות בכל התחומים ברחבי יהודה ושומרון. "התמונה הכוללת מציגה מראה מזעזע. גם בתחבורה, גם בתחום ההתיישבות, גם בתחום הבנייה. הממשלה הזו מתפקדת בצורה שכל שר הוא ראש ממשלה בעצמו. יש בממשלה הזו כל כך הרבה שרים שהם נגד יהודה ושומרון. וגורמי השמאל בממשלה מושכים אותה חזק לכיוון השמאלי. ישנם פרויקטים רבים שמאושרים ומחכים לתקציבים שאינם מגיעים וזה עולה לנו בחיי אדם יום יום, גם של יהודים וגם של ערבים".

"אני כראש מועצה עובד עם שרי הממשלה כי זהו תפקידי, אבל הממשלה הזו חייבת להתחלף. ההתיישבות צריכה להפסיד אולי כמה פרויקטים כדי להציל את כל המדינה מהממשלה הזו", קרא דגן לסיום.