ילדי לוד חוגגים בירושלים
ילדי לוד חוגגים בירושליםצילום: ברק כהן, אילת נתני

המסורת ממשיכה: למעלה מ-300 ילדים וילדות מבתי הספר ברחבי העיר לוד שחוגגים בר-מצווה ובת-מצווה השנה, נהנו מיום מיוחד בירושלים בארגון עיריית לוד.

בשיירה של אוטובוסים מאורגנים הם יצאו בשעות הבוקר ממוסדות החינוך בלוד אל בירת ישראל – ירושלים, שם הגיעו אל מנהרות הכותל וסיירו עם הדרכה צמודה שהעניקה להם הסבר מפורט ומרתק על ההיסטוריה של עם ישראל וכן נשאו תפילה בכותל המערבי. חלק מהתלמידים אף סיירו ברובע היהודי בהדרכת 'בשבילוד'.

לאחר מכן המשיכו אל ישיבת 'אש תורה' השוכנת אל מול שריד בית המקדש – עם תצפית מרהיבה לכותל המערבי ואף זכו לסיור מודרך בבניין. לקראת סיום נהנו מאות התלמידים, יחד עם אנשי צוות החינוך ומנהלות בתי הספר, מארוחת צהריים חגיגית, מפוארת ומפנקת, וכן ממופע של הזמר עקיבא.

באירוע השתתפו: סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך יוסי הרוש, עוזרת סגן ראש העיר עו"ד זהר שנור, מנכ"ל העירייה אהרון אטיאס, מנהל אגף חינוך שלום עזרן, מנהלות בתי הספר ומכובדים. את האירוע הפיקה וארגנה יעל רוזנטל, מנהלת המחלקה לתרבות יהודית וטיפול נקודתי.

ראש העיר לוד יאיר רביבו, שנבצר ממנו להשתתף באירוע המרגש, אמר כי "לאחר שנתיים בהן לא קיימנו את המסורת זכו מאות ילדי העיר שחוגגים בשנה זו את בר המצווה או בת מצווה שלהם, לעלות לירושלים הקדושה, ליהנות מיום חוויתי ליד שריד בית המקדש, ולקבל סקירה על ההיסטוריה היהודית של עם ישראל בארצו. מאחל להם מזל טוב – ושהוריהם ירוו מהם נחת לרוב".

מהנהלת 'אש התורה' נמסר: "שמחנו לארח במרכז העולמי של 'אש התורה' ברחבת הכותל את ילדי לוד בני ובנות מצווה לתוכנית בר מצווה מיוחדת להעמקת הזהות היהודית. בתצפית הגג מול נוף היסטורי חוו ושמעו המשתתפים על היסטוריית העם היהודי והמשמעות של ירושלים בליבו של כל אחת ואחד היום. אנו מודים לעיריית לוד וקק"ל, על הזדמנות להיות שותפים בתוכנית נפלאה זו".