הפגנה בגבעת אולגה
הפגנה בגבעת אולגהצילום: באדיבות המצלם

תושבי גבעת אולגה שבחדרה הפגינו אמש בחוף אולגה, במחאה על ההשתלטות הערבית בחוף היום בשנה האחרונה ועל אזלת ידה של המשטרה ביחס לאכיפת החוק.

התושבים דורשים מהמשטרה לעשות סוף למצב שבו כמעט בכל ערב מגיעים ערבים מישובי ואדי ערה וג'יסר א-זרקא משתוללים בחוף עם טרקטורונים, עושים מנגל בניגוד לחוק, שותים אלכוהול, מטרידים בנות, נוקטים באלימות ומאיימים על תושבים.

האירועים באולגה עלו לכותרות לאחרונה בעקבות חשיפה של ארגון 'תורת לחימה' לפני שבועיים על מעצר ברוטלי ואלים של קצין במילואים לאחר שמשפחות ערביות הפרו נהגו באלימות כלפיו, כשמנגד דווקא כנגד התוקפים לא נעשה דבר.

שלומי, תושב אולגה מספר: "מפקד תחנת חדרה מודע לכך שחוף הים הפך להיות שטח הפקר מסוכן אבל מתחמק מטיפול בבעיה, ובשביל לייצר שקט תעשייתי מעדיף לעצור דווקא את הקורבן. אנחנו לא ננוח ולא נשקוט עד שהשלווה תחזור לשכונה, והבנות שלנו יוכלו להסתובב כאן בבטחה. זה נמצא בידיים של המשטרה שפשוט צריכה להתעשת ולהתחיל לאכוף את החוק".

צ'יקו וקנין סגן ראש העיר ונציג השכונה בעיריה סיפר למפגינים על תהליכי ההידברות עם מפקד תחנת המשטרה, ועל הכוונה לפתוח משמר אזרחי של תושבי השכונה שיפעל יחד עם המשטרה בשיתוף פעולה.

הרב אפרים ג'יאמי, ראש ישיבת אולגה אומר: "אבותינו באו לכאן כדי להקים מחדש את עם ישראל. המשטרה זה דבר אדיר, יש שוטרים שמוסרים את הנפש על עם ישראל. אבל כשיש שוטר ערבי בתחנה שמצהיר שיום יבוא והערבים יכבשו את המדינה צריך להעיף אותו הביתה".