מפגש הרבנים
מפגש הרבנים צילום: דוברות

ראשי ישיבות, ראשי בתי מדרש באקדמיה ורבני קמפוסים נועדו עם זקני רבני הציונות הדתית, לדיון עמוק ורציני, על חיזוק הזהות התורנית של הבוגרים והבוגרות באקדמיה.

במפגש השתתפו בין השאר הרב יעקב אריאל, הרב דוד חי הכהן, הרב אליקים לבנון, הרב יעקב אייזמן, הרב דב ליאור ורבנים נוספים. השתתפו במפגש גם נציגים מתנועת הבוגרים של בני עקיבא, איגוד רבני קהילות ועוד.

הרבנים שמעו סקירה מקצועית מהשטח ע"י השחקן אביאל פרנס, יוצר המופע "על חבל דק" - סיפורו של בוגר ישיבה באוניברסיטה, והרב מתניה ידיד, חבר איגוד בתי המדרש התורניים באקדמיה.

הרב יעקב אריאל פתח את הדיון, והדגיש את האתגר המורכב של כל בוגר להישאר מחובר לתורה, לצמוח ולהתקדם רוחנית, הן מבחינת ההתמודדות עם התפיסות האקדמיות, והן מצד העולם האווירה החברתית המשוחררת והסוחפת, וקרא לראשי הישיבות לפעול ולחשוב על דרכים לחיזוק הקשר עם הבוגרים, ויצירת אפיקים לחיבור לתורה אחרי הישיבה.

שמוליק וינברגר, מנהל איגוד בתי המדרש התורניים באקדמיה, שהציג למשתתפים את מפת בתי המדרש התורניים באקדמיה, מסכם: "זהו צעד ראשון ומשמעותי בחיבור של ראשי הישיבות לרבנים שעסוקים יום יום בליווי הבוגרים, במסגרת בתי המדרש התורניים באקדמיה. נמשיך לפעול יחד לחיזוק הרוחני הבוגרים
והבוגרות בבתי המדרש התורניים באקדמיה ובמסגרות נוספות".

הרב יוסי ארציאל, מנהל איגוד "רבני הארץ הטובה", אמר: "זוהי התחלה של תהליך, הסוגיה הזו היא היעד הבא שהרבנים רוצים לעסוק בו, להבין אותו לעומק ולפעול לקידום מענה רציני לחיזוק העולם הרוחני של הבוגרים וחיבורם לתורה לאורך שנים".