תל אביב
תל אביבצילום: ISTOCK

העובדה שמדינת ישראל נחשבת לאחת היקרות למחיה בעולם, כבר ידועה זמן רב. אלא שדירוג 30 המדינות היקרות בעולם למגורים שהתפרסם בימים האחרונים הוכיח שוב כי החיים במדינת ישראל ממשיכים להיות יקרים במיוחד, ויוקר המחיה ממשיך לעלות.

על פי הדירוג של אתר Numbeo המפרסם מדי שנה את רשימת המדינות היקרות ביותר למחיה ומגורים, ישראל תופסת את המקום השביעי ברשימה עם ציון ממוצע של 88.05. ציון נוסף מוקדש לעלויות שכר הדירה בכל מדינה, ושם מקבלת ישראל את הציון 33.94.

ישראל עקפה בדירוג החדש מדינות שבעבר נחשבו יקרות הרבה יותר ובהן סינגפור, הונג קונג, דנמרק, לוקסמבורג, אוסטרליה ועוד.

המדד מבוסס על מספר נתונים המשפיעים באופן ישיר על יוקר המחיה בכל מדינה, ובהם עלויות לינה ושכירת דירה, תחבורה, ביגוד, מזון, אכילה בחוץ, אינטרנט, שירותים חיוניים ועוד.

על פי המדד החדש ברמודה היא המדינה היקרה בעולם למחיה ומגורים, עם ציון של 146.04, כאשר ציון עלויות שכר הדירה בברמודה עומד על 98.58. מיד אחריה נמצאת שוויץ, אחרת המדינות היקרות בעולם למחיה ומגורים, עם ציון של 123.35, וציון עבור שכר הדירה של 53.54. במקום השלישי נורבגיה, ומיד אחריה ברשימה איסלנד וברבדוס.

ומהן המדינות הזולות ביותר למחיה ומגורים על פי המדד של Numbeo? במקום ה-30 והאחרון ברשימה נמצאת מקאו עם ציון של 66.81 וציון עבור עלויות שכר הדירה של 43 נקודות. במקום ה-29 נמצאת מלטה עם ציון של 67.84 וציון שכר דירה 29.72, ולפניה נמצאת השכנה של ישראל מצפון, לבנון, עם ציון ממוצע של 69.62 וציון עבור עלויות שכר דירה של 24.81 נקודות.