השר עיסאווי פריג׳
השר עיסאווי פריג׳צילום: ערוץ 7

השר לשיתוף פעולה איזורי עיסאווי פריג' (מרצ) חולק שבחים לחבר הכנסת מנסור עבאס (הרשימה הערבית המאוחדת - רע"מ) על תפקידו בקיומה של הקואליציה.

בראיון לערוץ הערבי ישראלי "הלא" ואתר "פאנט" אמר פרייג': "הדג המת שוחה עם הזרם ואילו הכריש שוחה נגד הזרם ובמצב הנוכחי מנסור עבאס שוחה נגד הזרם ואין הדבר קל ערך בכלל למרות אי ידיעת התוצאות (של המהלך)".

פריג' כינה את מנסור עבאס "מנהיג" בזכות חשיבתו היצירתית. "אנו נמצאים בתקופה קריטית ביותר, שכן היום כפי שהייתם עדים לו מתחילה קצירת הפירות של תכנית החומש", אמר פרייג'.

לדבריו, "במשך 73 שנים הלכנו באותה גישה ובאותה דרך, ואולם היום בא אדם אמיץ ונועז והעלה תפיסה אחרת, ומדובר ברעיון השינוי כדי להשיג ניצחון ורווחים לקהילה הערבית. לכן אני חושב שכל מי שחושב מחוץ לקופסה הוא מנהיג".

פריג' ציין, כי במפלגת מרצ מבינים וחושבים כמו חברת הכנסת גידא רינאווי זועבי (מרצ) שפרשה מהקואליציה, חזרה בה אך אינה חשה מחויבת להצביע עם הקואליציה.

עם זאת, אמר פריג', מי שעוסק בפוליטיקה חייב להיות פוליטיקאי, וכאשר זועבי נוקטת גישה שונה מזו של המפלגה יהיו לכך השלכות על מרצ שכן הריסת הבית קשה ובנייתו קשה מאוד.

פריי' הודה שמפלגת מרצ עוברת משבר משמעותי וציין שהוא מתכוון לבקש מזועבי לחזור לשורות המפלגה.

בסוגיית איקרית וברעם אמר השר פריג': "מרצ הציעה חוק בנושא זה לפני 30 שנה, ומדי שנה הוא מובא לכנסת, ומרצ ועמיתים ערבים רבים מתעניינים בנושא זה, שכן הוא חלק של האג'נדה הפוליטית של המפלגה ושל הרשימות הערביות, ואנחנו עובדים על זה כל הזמן. גאידה (רינאווי זועבי) היא חלק מזה".

עוד אמר פרייג', כי המשך קיומה של הקואליציה חשוב מאוד כדי להבטיח שמיליארדי השקלים שהובטחו לחברה הערבית אכן יגיעו ליעדם.