ח"כ אופיר אקוניס
ח"כ אופיר אקוניסצילום: ערוץ 7

לאחר פגישתו עם ראש הממשלה נפתלי בנט, החליט חבר הכנסת ניר אורבך (ימינה) לאפשר לו תקופה של שבועיים, עד סוף החודש הנוכחי, לייצב את הקואליציה באמצעות התפטרותם של חברי הכנסת ג׳ידא רינאווי זועבי ממרצ ומאזן גנאים מרע"ם.

חבר הכנסת אופיר אקוניס (הליכוד) דן על כך עם ענת דוידוב וטל שלו ב־103fm, והסביר מדוע בעיניו הממשלה הנוכחית סיימה את תפקידה בכנסת.

לדבריו, "הקואליציה איננה יכולה לתפקד עוד, היא סיימה את תפקידה. עדיין אין את הרוב להתפזרות הכנסת או לממשלה חלופית, אבל הרכבת יצאה מהתחנה. הערכתי היא שבסופו של דבר תהיה בישראל מערכת בחירות חדשה לכנסת ה־25 ולא ממשלה חלופית".

אקוניס התייחס לשריונים בליכוד ואמר: "אני חושב שהדבר הזה מיותר ולא דמוקרטי, אבל תנועת הליכוד מסמיכה מפעם לפעם את יו"ר התנועה לשריין. האם אני אוהב את זה? לא. האם הערכתי הפוליטית שזה יקרה? כן".

אקוניס הוסיף: "לא אהבתי את השריון לבני בגין ולענת ברקו ואת השריון לגלית דיסטל ואת השריונים בכלל כשיטה. אדם צריך להתמודד, זה לא עניין אישי, זה עניין תפיסתי. למה אני מתמודד כל פעם וזה קשה לי?".

בתוך כך, יו"ר סיעת ימינה חבר הכנסת ניר אורבך התחיל במגעים להקמת ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, ומקיים על כך שיחות עם חברי כנסת חרדים ועם הליכוד.

אורבך אמר למקורביו שגם אם חברי הכנסת זועבי וגנאים יתפטרו מהכנסת, אין עתיד לממשלה שנשענת על הרשימה המשותפת ולכן הוא שלם עם הצעד שבו נקט כשהקפיא את חברותו בקואליציה.

אגב, אם הממשלה תביא את תקנות יו"ש להצבעה נוספת, ח"כ אורבך מתכוון להתייצב במליאה ולהצביע בעד.

בקואליציה יש מי שמבינים שהסוף קרב, ושוקלים להדיח את אורבך מראשות ועדת הכנסת ולהעביר את חוק הנאשם בשיתוף פעולה עם המשותפת.

הזזתו של אורבך מתפקיד יושב-ראש הוועדה הכרחית מבחינת הקואליציה כדי לוודא שאורבך לא ימסמס את החוק שמונע מנאשם להרכיב ממשלה.

מי שדוחף להעברת חוק הנאשם הוא ח"כ אלי אבידר, שסיפר בשיחה עם פעילים אמש (שני), "כבר חודשים אני אומר, ימינה היא חבורה של אופורטוניסטים חסרי עמוד שדרה, רודפי שררה שמשאירים את נתניהו בחיים הפוליטיים כתעודת ביטוח לעתידם הפוליטי. מספיק לנהוג בהם בכפפות של משי - הם לא סופרים את עם ישראל ממטר".