יו"ר מפלגת נעם חבר הכנסת אבי מעוז משבח את הצעד בו נקט חבר הכנסת ניר אורבך. לדבריו מדובר במעשה אמיץ. "לא פשוט להשתחרר מחברות ונאמנות", הוא אומר ומציין כי "בין בנט ואורבך יש חברות ושותפות בדרך כבר למעלה מעשר שנים".

עם זאת מעוז מציין כי אמנם מדובר בצעד אמיץ, אך צעד ראשון. "הוא צריך להמשיך עוד צעד אחד ולהביא להפלת הממשלה באופן סופי ומוחלט".

ומה באשר לאידיאולוגיה? האם גם היא נמצאת ביחסי אורבך בנט? מעוז משיב כי זו אולי הייתה שם, אבל "אני חושב שכשניר רואה לאן בנט מוביל וכשחברו, מתן כהנא, מבין את הנרטיב הערבי, כפי שהוא כתב לפני כחודש, אי אפשר להגיד שהם בעלי אותה אידיאולוגיה".

במציאות בה לשני הצדדים אין 61 מנדטים סבור מעוז כי הדברים יובילו לבחירות גם אם יהיה ניסיון להקים ממשלת ימין חלופית בכנסת הנוכחית. הוא עצמו מעדיף ממשלת ימין "אבל לא ממשלה מסורסת, לא ממשלה שאי אפשר יהיה לעשות בה את השינויים במערכת השמט, במערכת החינוך ובמערכת הביטחון".

בדברים אלה מכוון חבר הכנסת מעוז לוטו שאותו הטיל השר גדעון סער על ממשלה חלופית. "לא יכול להיות שאחרי שהימין תקף את מערכת המשפט ככזו שלא מאפשרת לו לשלוט, נעשה וטו ולא נאפשר שלטון אמתי. צריך להחזיר לכנסת את כוחה. הכנסת גוברת על בג"ץ מבחינת חקיקה", דברי מעוז.

להערכתו גם אם אין כעת 61 לגוש הימין המספר הזה יושג ביום שלאחר נפילת הממשלה. "הם נאחזים כעת בקרנות המזבח, אבל כשיהיה ברור שאי אפשר להמשיך עם ממשלה מקרטעת כזו, יהיו 61 להקדמת הבחירות כברירת מחשל. מבחינתי עדיפה ממשלה שמאפשר למשול על מלא".

על הסקרים המחמיאים לסיעתו, סיעת 'הציונות הדתית', אומר מעוז כי הציבור מוכיח שכוחה של המפלגה באחדותה והסיעה אכן עובדת יפה יחד "אנחנו צריכים להמשיך כך גם לבחירות הבאות ונהיה הפתעת הבחירות לטובה".