כלה
כלהצילום: shutterstock

מצוקתו של האברך הירושלמי המשיא את בנו לכלה יתומה שבר את רוחו של ר' אשר וויס שפנה אל כלל ישראל להתייצב לימינו.

על אף משפחתו ברוכת הילדים, 12 במספר, הוא המשיך ללמוד בכל כוחו, גם כאשר שלושה מהם המתינו לזיווגם. כשהגיעה ההצעה המתאימה לבת הגדולה, עמלה אשתו לברר על הבחור וכשהדברים הובאו לידי גמר סגר האברך היקר את הספר והלך לסכם על ענייני הכספים.

לסייע לחתן העני ולכלה היתומה >>>

המחותן ניסה לברר בעדינות מאין יעמוד האברך היקר בהתחייבויות, אמנם בת תלמיד חכם יש לו, אבל כסף מנין? כאדם הידוע כירא שמים ברבים הוא היה בטוח שעניין ההתחייבות יסודר על הצד הטוב ביותר.

ב"ה נשברה הצלחת, החופה הועמדה והחובות הכבדים החלו להיכרך על צווארו, חתונה בסטייל גבוה לא הייתה שם, אבל גם לחתונה צנועה צריך כסף והרבה כסף וכשמעט כסף אין מאין יגייסו את סכומי העתק הנדרשים?

לא חלפו חודשים ספורים והנה לבן הבא הוצע שידוך שהובא לידי גמר, הפעם המחויביות היו קטנות יותר, אבל חתונה זה חתונה, והחובות הכבדים הפכו לבלתי אפשריים, וצפי למילוי הבור הכלכלי איננו..

כשב"ה התארס הבן השלישי עם כלה יתומה שמגיעה מחוסרת כל, המצב הפך לבלתי אפשרי, מצד החתן עוני, צד הכלה יתמות וחסר ואין שום דרך להתחיל לארגן חתונה במצב הבלתי אפשרי הזה.

הרב וויס התגייס לעזרת המשפחה ופנה לעם ישראל לא להשאיר אותם לבד, לא לבייש את החתן ואת הכלה ביומם הגדול!

"הנני בבקשה מעומק ליבי לאחינו בני ישראל רחמנים וגומלי חסדים לבא לעזרת אחד מיוחד בחבורה, תלמיד מופלג מרביץ תורה ברבים. והוא צנוע ביותר ועומד לפני נישואי בנו - ואין בידו אפילו להוצאות הבסיסיות עקב נישואי ילדיו הקודמים. הכלה יתומה ומשפחתה מחוסרת אמצעים.

אנא חוסו על נפש יקרה והיחלצו לעזרתו שלא תמוט רגלו ושכרכם כפול מן השמים להתברך בכל מילי דמיטב בתחנונים".

לתרומה למשפחה לחצו כאן >>>