הרופאה שהותקפה
הרופאה שהותקפהצילום: באדיבות המצלם

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש הביע הערב (שלישי) זעזוע עמוק מארוע תקיפת הרופאה בקופת חולים כללית בבאר יעקב.

"המציאות הזו לא יכולה להימשך, האלימות כלפי הצוותים הרפואיים הפכה לנגע מדינה שאסור לנו להשלים איתו".

"אנו נעשה כל שניתן על מנת להגן על צוותי הרפואה, לא ניתן להמשיך לעלוב ולהרים יד עליהן ועליהם. אני קורא לפרקליטות ולמערכת המשפט למצות את הדין במלוא החומרה", דברי אש.

שר הבריאות ניצן הורוביץ הוסיף: "אלימות נגד צוותים רפואיים לא תעבור בשקט. המאבק הזה הוא מאבק של כל אדם בישראל. נציב יותר עמדות שיטור, נגביר את האכיפה ונמשיך להתעקש על ענישה מחמירה".

נזכיר כי מוקדם יותר דווח על תקיפת הרופאה על ידי מטופל באמצעות מוט ברזל. הרופאה נפצעה באורח בינוני ופונתה לבית החולים אסף הרופא. המשטרה שהוזעקה למקום עצרה את החשוד שלא הצליח להסביר בחקירתו מדוע החל להתפרע ותקף את הרופאה.

מכללית שירותי בריאות נמסר, "מטופל ששהה בחדרה של הרופאה סירב לעזוב את החדר והלם בראשה של הרופאה באמצעות חפץ מתכתי. צוות המרפאה נזעק לסייע למשמע הצעקות ועם הפעלת לחצן המצוקה. המשטרה וצוות ביטחון של המחוז הוזמנו מיידית. הרופאה פונתה לטיפול בבית חולים והתוקף עצור בידי המשטרה".

בהנהלת הכללית גינו את המעשה ואמרו: "אנו מזועזעים ממקרה אלימות קשה ביותר כלפי רופאה מסורה. הצוותים מעניקים טיפול מסור ומעגל האלימות חייב להיפסק מייד. לא נשלים עם מציאות שבה צוותים רפואיים חשופים לאלימות קשה מדי יום. אנו דורשים מכל הרשויות הנוגעות לנושא לשלב ידיים, לפעול בנחישות וללא פשרות למיגור התופעה. על המדינה להקצות באופן מיידי משאבים לצורך עיבוי האבטחה ותוספת אנשי ביטחון".