מושי קליינרמן
מושי קליינרמןצילום: באדיבות המשפחה

81 ימים חלפו מאז הפעם האחרונה בהם ראו ההורים לבית משפחת קליינרמן, את בנם מוישי בן ה-16 שעקבותיו נעלמו.

מוישי יצא מהבית במודיעין עילית לכיוון הישיבה בה למד ותכנן לנסוע לשבות במירון עם חבריו. ההורים ידעו שמוישי לא מוותר על שיחת טלפון איתם בימי שישי.

"הבן שלנו דיבר איתנו ואמר לנו שהוא יוצא ל'שבת התאחדות' במירון עם הרב יואל רוט מארצות הברית. נתנו לו את ברכתנו וביקשנו שיתפלל עלינו בקבר רשב"י. הוא נסע ולא חלמנו מה הולך לקרות", תיארה האם המודאגת, גיטי, לאתר YNET.

ביום שישי לאחר שעזב את הבית, מוישי לא יצר קשר, ההורים החלו לדאוג ולהרגיש שמשהו קרה. שיחת טלפון לחבריו הקרובים העלתה כי הם לא ראו אותו ואינם יודעים היכן הוא.

המשפחה מיהרה לערב את המשטרה שהחלה לגבות עדות מבני המשפחה. בתיעוד שהופץ זמן קצר לאחר ההיעדרות, מוישי נצפה בציון הרשב"י במירון.

יחידת מתנדבים של יכ"ל התגייסה לעזרה והחלה בחיפושים באזור הצפון, לאחר שלדברי ההורים מוישי סיפר שהוא נוסע עם חברים למירון.

גורמים המעורים בנושא ששוחחנו איתם, טוענים כי ידה של המשטרה קצרה מלסייע: "שבוע לאחר ההיעלמות הם דיווחו למשטרה שמיד התגייסה לגבות עדויות. בשל מורכבות האירוע וללא קצה חוט, המשטרה מתקשה לפעול".

המשפחה שכרה בימים האחרונים חוקר פרטי שינסה להתחקות אחר העקבות של מוישי. מדובר בעלות של מאות אלפי שקלים, "אך עשויה להביא קצה חוט על מיקומו של הנער", כך לפי המשפחה.

אריאל אלחרר, פעיל חברתי חרדי, החל להפיץ את הסיפור בקרב פוליטיקאים ומובילי דעת קהל ויזם דיון בוועדה לבטחון פנים בנושא. בנוסף, יזם מימון המונים לטובת המשפחה שבני הזוג נאלצו לעזוב את עבודתם כדי להתמסר לחיפושים.

אלון חלפון, מפקד תחנת מודיעין עילית אמר בקול ברמה: "ממשיכים בכל הכח בכל המישורים בחיפושים אחרי מוישי קליינרמן כדי להחזיר אותו הביתה בשלום, לצערינו בינתיים אין לנו בשורה".

בתוך כך, אמש אושר לקריאה ראשונה בכנסת הקמת ועדה לטיפול במשפחות נעדרים אזרחיים. מטרת החוק להקים ועדה שתסייע לבני משפחות נעדרים תוך הסדרת שיתוף הפעולה בין כל הגורמים הממשלתיים ביחס לטיפול באיתור הנעדרים ובזכויות בני משפחתם.

יו"ר הוועדה ח"כ מירב בן ארי: "אנחנו בדיון על נעדרים ואני רוצה להעלות את נושא, מוישי קליינרמן ממודיעין עלית שנעדר כבר 80 יום. ההורים מאד דואגים לו. מדובר בילד בן 16 שנעדר. הוועדה מצפה מהמשטרה להמשיך ולהרחיב את החיפושים ואני מאד מקווה שימצאו אותו ושיחזור הביתה".