קאזם חליליה
קאזם חליליהצילום: מיכה לובטון

משפחתו של דייר האח הגדול קאזם חליליה, מוסלמי בן 28 שגדל בכפר איקסל, הודיעה כי היא מתנערת ממנו בעקבות כניסתו לבית האח.

כזכור, חליליה נכנס לבית האח הגדול כשהוא נועל נעליים בצבעי כחול ולבן עם מגני דוד. "אני הייתי המוסלמי הראשון ששירת בגלי צה"ל ואני אהיה המוסלמי הראשון שיקח את האח הגדול", אמר חליליה בפתח התכנית. "אני ערבי, מוסלמי, ישראלי, גאה".

על פי הדיווח של העיתונאי ערן סוויסה בישראל היום, משפחתו של חליליה פרסמה הודעה בה נאמר: "בשם אללה הרחמן, אנו, משפחת חלילי באקסאל, מכריזים בפני אלוהים וכל האומה של שליח האלוהים, ללא כפייה, כפייה או לחץ מאף אחד או מכל צד, אנו מכריזים על הדברים הבאים".

"אנו מצהירים על חפותנו המלאה והמוחלטת של התובע: קאזם חליליה ושעל ידי זה אנו תמימים לגמרי וברבים מהנ"ל ושאין אנו נושאים בכל חטא, ואין אנו קשורים לז"ל ומה שבא ממנו או אחריו או צאצאיו, בין מקרוב ובין מרחוק. ואין לאף אחד את הזכות לשאול אותנו, לשאול אותנו או לתת דין וחשבון על כל מה שקשור אליו מבחינת מעשים, מעשים או מילים, חברתי, דתי, מוסרי, משפטי ומשפטי. ואללה רואה את מה שאני אומר".

כפי שפורסם, בפתח התכנית אמר חלילה: "רציתי להיות פוליטיקאי וההורים שלי כל הזמן אמרו אין בזה כסף. לא הקשבתי להם. תמיד הייתי לוחם צדק. פניתי לדונלד טראמפ באנגלית שצריך להכריז על ירושלים כבירת מדינת ישראל".

לדבריו, הפנייה שלו לטראמפ הובילה לכך שמשפחתו תנתק עמו קשר למשך ארבע שנים. חלילה פרסם את הסרטון בו הוא פונה לטראמפ וכעבור שעה קלה קיבל הודעה מאימו בה נכתב: "אם תמשיך בדרך הזאת אני לא רוצה שתחזור הביתה, אתה לא הבן שלי יותר". חלילה הוסיף: "ארבע שנים בלי אמא זה מוות".