ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי־פרייס
ראש שירותי בריאות הציבור ד"ר שרון אלרעי־פרייס צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי-פרייס, התייחסה הבוקר (חמישי) לאלימות נגד צוותי הרפואה בצל השביתה שנכנסה הבוקר לתוקף בבתי החולים ובמרפאות הקהילה שתימשך גם מחר.

"המדינה לא הצליחה לשים קו אדום ולהגיד – זה אסור", אמרה אלרעי-פרייס בריאיון לאודי סגל ודוריה למפל בגלי צה"ל.

"הגבול בין חופש הביטוי לביזוי לא ברור. מותר היום להגיד כל דבר. הרשתות החברתיות הן עולם פרוץ, אני לא יודעת מי מנטר שם את השיח. אני חושבת שהשיח סביב הקורונה יוצר התלהמות וטירוף שמתיר כל רסן", היא הוסיפה.

במסגרת השביתה, בתי החולים יפעלו במתכונת שבת. בבית החולים רמב"ם בחיפה הודיעו כי שירותים דחופים וטיפולי חירום יפעלו כרגיל, בהם מיון כללי, מיון ילדים, טיפול נמרץ כללי, חדרי לידה, המכון האונקולוגי וההמטו-אונקולוגי ודיאליזה. חדרי הניתוח והמכונים השונים יפעלו במתכונת שבת ובמרפאות החוץ לא תתקיים פעילות.

מוקדם יותר השבוע הותקפה י', רופאה במרפאה של קופת חולים כללית בבאר יעקב, ע"י יעקב חבה, בן 31 תושב העיר, שנכנס למרפאה והחל להלום בראשה עם פטיש ברזל.

בריאיון לחדשות 13 שחזרה י' את רגעי האימה: "המטופל התפרץ אליי לחדר בזמן שהייתי בשיחת טלפון, אז ביקשתי ממנו לצאת. הוא סירב לצאת ונעלתי מהר את הדלת".

"פתאום אני רואה אותו מול העיניים שלי בתוך החדר, הוא פרץ את הדלת הנעולה", היא המשיכה. "והיה לו ביד פטיש ברזל והוא פשוט התחיל להלום בראשי פעם אחר פעם". הסניף היה ריק ממטופלים כשחבה הגיע אליו והחל לתקוף את י': "יצאתי בצרחות, כולי מדממת, הוא עשה לי חתכים בקרקפת שמאוד דיממו, כל המרפאה התמלאה בדם. ניסיתי להירגע אבל המשכתי לדמם ולדמם".