בית דין רבני
בית דין רבני צילום: דוברות בתי הדין הרבניים

בני זוג שנישאו בארץ, חיו יחד שנה אחת ונולדה להם בת, לאחר שנת נישואין החליטה האשה שהיא איננה יכולה עוד לחיות עם בעלה. בשנת 2007 פתחה תיק בבית הדין הרבני וביקשה לקבל גט.

תוך כדי ההליך בבית הדין נמלט הבעל מהארץ למרות צו עיכוב יציאה שהוצא נגדו.

בית הדין איתר את הבעל כשהוא שוהה בארה"ב והחל בניסיונות להביא את בני הזוג להסכם גירושין. במהלך מאמציו של בית הדין נכתבו מספר רב של הסכמים על חלקם גם חתם הבעל אך הפר אותם למרות חתימתו.

בשלב מסוים הפקיד הבעל גט בבית הדין בניו יורק אך הגט שהופקד לא יכל לשחרר את האשה מעגינותה, זאת בשל תנאים שנתן הבעל למסירת הגט.

כל נסיונות ביה"ד להביא את בני הזוג להסכם ולמתן גט עלו בתוהו. הבעל טען שהבת שנולדה מאשתו איננה שלו והוא מתנה את מתן הגט בבדיקת אבהות, דבר שלא היה מקובל על בית הדין.

בשנת 2013 הועבר התיק לטיפול אגף עגונות שביצע בתיק אין ספור פעולות כולל הפגנות מול ביתו של הבעל, ניסיונות להשגת הסכם באמצעות מו"מ, הרחקות דרבינו תם, כפיית גט, הפעלת חוקר פרטי בחו"ל ולבסוף גם הליך משפטי אזרחי נגד הבעל בחו"ל.

מאמצים גדולים אלו הוכתרו בהצלחה על ידי סגן מנהל אגף עגונות הרב אשר ארנטרוי והרבנים שמעונוב ובן חיים מניו יורק ואכן זכתה האישה סוף סוף בחירותה.