אסיפת החירום
אסיפת החירום צילום: חורחה נובומינסקי

באספת חירום של השלטון המקומי שהתקיימה היום (חמישי) בהובלת יו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס, ביחד עם יו"ר מרכז השלטון האזורי שי חגג', יו"ר פורום ה- 15 רון חולדאי וכ-100 ראשי ערים, הוצגו הדרישות למקבלי ההחלטות, ומשרד האוצר והחינוך בפרט, בתחומי החינוך והנדל"ן, שבמידה ולא ינתן מענה עליהן בחודשיים הקרובים, שנת הלימודים הקרבה לא תוכל להיפתח.

בין הנושאים שאושרו באספה דרישות קריטיות שמחייבות טיפול מיידי לפני פתיחת שנת הלימודים הבאה: טיפול במחסור בכיתות לימוד, שיפור בתנאי העסקה של הסייעות, תקצוב נוסף לצהרונים בשל ההתייקרות וכן טיפול במשבר הדיור וטיפול בדיור בר השגה.

חיים ביבס הצהיר: "התכנסנו כולנו כי מדינת ישראל הזניחה במשך שנים את מערכת החינוך ונושא הדיור בר השגה ופוגעת אנושות בתושבי ישראל. הדבר האחרון שאנחנו רוצים לעשות הוא לשבש את השגרה, אבל אם הדרישות שלנו היום לא יענו ע"י ממשלת ישראל אני מודיע באופן רשמי שלא יהיה 1 לספטמבר. שנת הלימודים בגנים ובבתי הספר לא תפתח כסדרה".

רון חולדאי הוסיף: "יש המון פתרונות לפתרון משבר הדיור. צריך כוח ונחישות וזה אפשרי. בנוסף, על תחום החינוך לא נוותר. אם לא יענו לדרישותינו שנת לימודים הקרובה לא תפתח. במדינת ישראל צריך לפעול בכוח. המדינה סגרה את הגירעון והיא יכלה להעביר מיליארד שקלים".

שי חג'ג' סיכם: "תקופת הקורונה הוכיחה שהשילטון המקומי והאזורי הוא היחידי שיכול לדאוג לתושבים ולא מהשילטון המרכזי שמנותק בירושלים. תנו קרקע במחיר אפס ואפשר לעשות מהפכה אמיתית. ממשלות ישראל לדורותיהם פיספסו בגדול".