תמר דרורי
תמר דרורי צילום: באדיבות המצולמת

דרך ארוכה של תפילות, חלומות, תקוות ושאיפות, עוברת על כל אחד ואחת לקראת בניית הבית הפרטי. 'בקרוב אצלך', תמיד אמרו כולם, וחיכו (בקוצר רוח) לבשורה המרגשת.

השמלה הכי יפה בעולם!

ואז סוף סוף זה קרה. הודעתם, ריגשתם, עמדתם תחת החופה, בערב בלתי נשכח. התחלתם לרקום את החלומות, יחד. נכנסתם לדירה קטנה משלכם, אתם מטיילים יחד, שמחים באמון שיש לכם זה בזו, ובעובדה הפשוטה שאתם כבר לא לבד.

מציאות מורכבת

מהר מאוד אתם מגלים שחלומות זה דבר נחמד מאד, אבל המציאות מראה פנים אחרות, ולא תמיד לטובה. פתאום נפתח פער, ודברים שעד לפני חודש / חודשיים לא באו בכלל לידי ביטוי, הופכים לבלתי נסבלים.

לא חשבתי שזה יקרה…

מחלוקות, אכזבות, חוסר הבנה - לפעמים נדמה שהבלבול והכאב עוצמתיים יותר ממה שיכולנו לדמיין. האם על זה באמת חלמנו? האם על רגעים כאלו היו כל המחשבות והתפילות? איך יכול להיות שאחרי שבני זוג מצאו את האהבה שחיכו לה, הם מתגרשים? איך אחוז הרווקים והרווקות כל כך גבוה, ויחד עם זאת אחוז הגירושין עולה? גם הם חיכו זמן רב, למה זה ככה? מה בעצם קורה פה?

בחירה שלי, או לא?

מה באמת קורה במפגש הזוגי, ומדוע הוא קיצוני כל כך? מצד אחד עוצמתי, משמח ומרגש, מצד שני קשה ומאתגר?

הנה הבשורה: מי שבחר באמת את בן או בת הזוג שלנו, הוא התת מודע שלנו, בכבודו ובעצמו. נכון שכל אחד חיפש את הטוב והמתאים ביותר. אך אנחנו לא באמת בוחרים במי להתאהב.

מישהו התבלבל…

לא התחתנתם דווקא איתו/ה בשל אורך הציצית או החצאית, ולא בשל עיניהם היפות. התת מודע שלכם, 'המח העתיק', בשפה המקצועית - התבלבל בין בן הזוג שלכם - לבין ההורים שלכם. זו הנוסחא של העולם המודרני בכל הקשור לנישואין: הנישואים הם פסיכולוגיים, אבל כאן בדיוק טמונה הזדמנות אדירה להתפתחות ולצמיחה.

מה בדיוק בחר התת מודע שלנו? ולמה? ומה עושים עם זה?

על כל זאת ועוד נדבר בשיעור השבועי של 'המגנט' - קהילת הזוגות של ערוץ 7 שיתקיים ביום ראשון 19.6 בשעה 20:30 בזום.

עדיין לא חברים בפרויקט? הצטרפו עכשיו בלחיצה כאן>>

תמר דרורי משמשת כעו"ס קלינית מתמחה בטיפול זוגי.