יפה בן דוד
יפה בן דוד צילום: לירון מולדובן

התפוצצה ישיבת המשא ומתן שהתקיימה הערב (חמישי) בין הסתדרות המורים למשרד האוצר, לאחר שפקידי האוצר הגיעו לדיון ללא מסגרת תקציבית וסירבו לדבר על העלאת שכר המורים.

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דויד, אמרה "היום האמת יצאה לאור, פקידי האוצר הודו בישיבה שאי אפשר להתקדם כי אין להם מספרים. דרשנו בישיבה שהם יציגו מה השכר ההתחלתי שהם מציעים ומה התוספות המוצעות לכלל עובדי ההוראה, אם הם לא מציגים את הנתונים, אין לנו מה לשבת איתם.

"מתסכל מאוד שאחרי ישיבות ארוכות עדין שר האוצר בוחר לשלוח את פקידיו בידיים ריקות. הוא וראשי הממשלה, לפיד ובנט, מזלזלים בכל עובדי מערכת החינוך ובמיליוני ההורים והתלמידים בישראל. פשוט בושה", הוסיפה בן דוד.

הסתדרות המורים הודיעה כי תחריף בשבוע הבא את העיצומים. החלטות בעניין יתקבלו בימים הקרובים לאחר התייעצויות עם הגורמים המקצועיים. בשבוע האחרון הלימודים ברחבי הארץ החלו בשעה 10:00, בכל יום במחוז אחר.

מטעם האוצר נמסר: "לצערנו, בחדר המשא ומתן - אמירות לחוד ומעשים לחוד. הסתדרות המורים אינה מוכנה לתעדף את המורים הצעירים. מעבר לכך, ההסתדרות לא מוכנה לדון בנושאים הכרחיים לקידום מערכת החינוך, כמו התאמת החופשות ומתן סמכויות למנהלי בתי הספר ותגמול מצוינות. משרד האוצר ימשיך להתעקש על הסכם שיביא לשינוי אמיתי במערכת החינוך לטובת ההורים, התלמידים, המורים והמנהלים"

שר האוצר ויו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר לפני ימים אחדים כי הסכם להעלאת שכר המורים ייחתם רק בתנאי שיתבצע סינכרון בין חופשות מערכת החינוך לבין החופשות במשק הישראלי.

ליברמן אמר כי "אין שום מחלוקת בין משרד האוצר להסתדרות המורים על הצורך לשפר משמעותית את שכר המורים בישראל. מערכת החינוך היא גם מורים גם תלמידים, גם הורי התלמידים וגם כלכלת ישראל, לכן חשוב הסנכרון בין חופשים במערכת החינוך ובמשק הישראלי.

"אין כוונה להוסיף יום אחד של עבודה או להוריד יום אחד מימי החופש של המורים, אלא פשוט לבצע סנכרון בחופשים בין שתי המערכות''.

שר האוצר הדגיש כי ''אותו סנכרון יעזור לכולם - למורים, לתלמידים, להורים, ולכלכלת ישראל ובלעדיו לא יהיה שום הסכם עם הסתדרות המורים''.