חשמל
חשמל צילום: ISTOCK

ראש העיר לוד יאיר רביבו הנחה לעצור קידום היתרי בנייה והגרלות מחיר למשתכן במזרח העיר לוד עד למציאת פתרון למה שהוא מכנה "מחדל החשמל" בלוד.

בתקופה האחרונה חוו תושבי מזרח העיר לוד הפסקות חשמל חוזרות ונשנות. "בערב שבת היה השיא, כשהמשבר החל שעתיים לפני שבת ונמשך שעה אחרי כניסת שבת", כתב ראש העיר בחשבון הפייסבוק שלו. "כשחזר החשמל בשעה 20:30 לערך זה היה מאוחר מידי. אלפי משפחות, רובן דתיות וחרדיות, נותרו ללא אוכל, ללא מים חמים, ללא מזגנים, עם מכשירים שנהרסו וחוסר אונים מוחלט".

"עברה עלינו שבת קשה מנשוא", כתב. "מהרגע שנפל החשמל בערב שבת, ניהלתי את המשבר באופן אישי בשטח ודאגתי שלמרות התקלה הגדולה החשמל חזר תוך 3 שעות לכל הצרכנים".

בכוונת רביבו להיאבק בחברת החשמל עד שיימצא פתרון. "אני מעלה את הנושא לראש סדר העדיפויות והנחתי את מנהלי העירייה והחברה הכלכלית לבצע שורה של צעדים, לרבות הפסקת הוצאת היתרי בנייה חדשים במזרח העיר, הפסקת הוצאת טופסי 4 לפרויקטים שכעת בביצוע, ביטול כל הישיבות במסגרת הסכם הגג, דרישה מחברת חשמל להציב עשרות גנרטורים בשכונות אלה, סיוע לתושבים בהכנת תביעה ייצוגית ועוד שורה של צעדים בדרישה לפתרונות מידיים, לרבות כינוס בהול של קבינט הדיור וכן הקדמת לוחות הזמנים לפתרונות הקבע".

רביבו קרא להפריט את עבודות חברת החשמל. "הממשלה צריכה להכריז על תוכנית חירום לאומית לטיפול במשבר החשמל שרק הולך ומחריף, בהשתתפות משרדי הממשלה הרלוונטיים לטיפול במשבר", כתב. "חובה להקים מינהלת חירום בעניין ואולי אף ועדת שרים למעקב אחר הטיפול במשבר.

''שרת האנרגיה צריכה לקבל החלטות אמיצות ואולי אף להפריט עבודות ולא להשאיר את חברת החשמל מונופול בביצוע עבודות תשתיות של רשת החשמל. חלק מפתרון הבעיה הוא להכיר בה, ואני אדאג שהנושא לא ירד מסדר היום עד פתרון כולל בע"ה".