הרב יואל ראטה, מהרבנים המפורסמים בחסידות ברסלב וככל הנראה אחד מהאנשים האחרונים שראו את מוישי קליינרמן, סיפר בסוף השבוע על המפגש איתו.

הרב ראטה הוא ראש ישיבת "תפארת התורה" בוויליאמסבורג, שמיועדת לנוער חסידי שנשר ממסגרות.

במסגרת היעלמותו המסתורית של קליינרמן נפוצו שמועות רבות, חלקן לא מבוססות כלל, בקשר להימצאותו של הנער הנעדר בקהילה חסידית בחו"ל.

ביום שישי האחרון החליט הבלוגר דניאל עמרם שמתגורר בארה"ב לנסוע לישיבתו של הרב ראטה ולשוחח איתו על המפגש האחרון שלו עם הנער הנעדר לפני למעלה מ-80 יום במירון. "אני לא מכיר אותו", אמר הרב ראטה בשיחה עם עמרם. "אבל כשהיינו בישראל הוא רץ אחרינו ואני לא יודע למה אז לא יכולנו להיפטר ממנו. הלכנו לקברי צדיקים, ואני לא יודע למה הוא קפץ לאוטובוס, אמרנו לו שאין מקום אז הוא קפץ לתא המטען".

על המפגש עם הרב ראטה סיפר עמרם בשידור בערוץ היוטיוב שלו. "כשהגענו הוא היה באמצע שיעור", אמר. "הוא אמר לנו שאין לו בעיה שנכנס ונחכה, אבל בסוף השיעור פניתי אליו לשאול אותו. בהתחלה הוא לא הבין מה אני רוצה ממנו. אמרתי לו שאני רק רוצה סלפי איתו אבל אז הראיתי לו את התמונה של מוישי ושאלתי אותו אם הוא יודע איפה הוא".

לדבריו, "בהתחלה הוא התעלם מהשאלה שלי ופשוט לקח את הטלפון והתחיל להראות לכולם, לשאול אותם אם הם יודעים איפה הוא. אחרי זה הוא ענה לי מה היה שמה אז במירון איתו".

המשטרה ממשיכה בחיפושים אחרי הנער מוישי קליינרמן בן ה-16 ממודיעין עילית שנעדר מאז ה-4 באפריל. המשטרה מבצעת סריקת שטחים נרחבים מאוד במקומות בהם עולה אינדיקציה להימצאותו של הנעדר ומפעילה לשם כך כוחות רבים של שוטרים, יחידות חילוץ ומתנדבים ויחידות מיוחדות נוספות.

עד כה לא נמצאה אינדיקציה הממקדת את הכוחות בתא שטח מסוים ועל כן מלאכת החיפוש קשה יותר ומתפרסת בנקודות רבות ברחבי הארץ.

מפקד תחנת מודיעין עילית סגן ניצב אלון כלפון סיפר: "התחלנו בחיפושים נרחבים בשני רבדים עיקריים: חיפוש מקצועי טקטי בשטח תוך הסתייעות ביחידות צבאיות ואמצעים מיוחדים, חיפושים פיזיים במעיינות, במקוואות, בקברי צדיקים. כל מקום שהוא עבר הוא נסרק וממשיך להיבדק. במקביל אנחנו עושים בדיקות וחקירות מעמיקות, מחדשים קשרים עם אנשים שפגש לאורך השנים, כדי למצוא כל קשר לנקודה שבה נוכל לחפש ולמצוא אותו".

"אנחנו בקשר הדוק וחם עם המשפחה, בשקיפות מלאה ואנחנו נמשיך לחפש את מוישי עד שנמצא", סיכם.

קליינרמן נראה לאחרונה ב-25 במרץ באזור מירון. מכיוון שעד כה אין למשטרה קצה חוט לגבי היעדרותו של הנער, כל אינדיקציה שעולה נבדקת מיד עם קבלתה במקביל למלאכת החיפושים שלא פוסקת.

במשטרה ממשיכים לבקש את עזרת הציבור באיתורו של הנער. תיאורו: מבנה גוף רזה. שיער כהה עם פאות, עיניים כהות מרכיב משקפי ראיה. מעל עינו השמאלית ישנה צלקת בולטת.

כל היודע דבר אודות מקום הימצאו או שעשוי לסייע באיתורו, מתבקש להתקשר למשטרת ישראל תחנת מודיעין עילית בטלפון 08-6447200, או למוקד 100 של המשטרה.