יו"ר מפלגת עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר סיפר שבמשך השנים המשטרה נאלצה לפצות אותו על פגיעה בזכויותיו בסכום של כ-250,000 שקלים.

בהסכת של מנחם טוקר, "הפודקאסט של טוקר", בן גביר סיפר על הרגע בו החליט לתבוע את המשטרה בתביעה אזרחית בכל פעם שנפגעו זכויותיו, ועל האיש המפתיע שדחף אותו ללמוד משפטים, נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק.

ח"כ בן גביר טען כי כבר כשהיה צעיר הוא עלה על כוונת של אחד הפרקליטים הצעירים באותה תקופה - שי ניצן. במהלך השנים הוא זוכה לא פחות מ-46 פעמים מכתבי אישום שהגיש נגדו ניצן. "בכל מדינה נורמלית הפרקליט הזה היה הולך הביתה", אמר ח"כ בן גביר. "אבל פה הוא מתמנה להיות פרקליט המדינה".

הוא סיפר על הרגע בו החליט בעצת השופט ברק ללמוד משפטים. "הייתי ממש על הכוונת שלהם והם מנסים לסתום לי את הפה בכל מיני צורות", אמר. "אני מבין שיש לי התמודדות, אני מבין שאני פעם אחר פעם מנצח אותם בבתי משפט ויש שופט אחד, איש שמאל אמנם שקוראים לו אהרון ברק, שפוגש אותי באולם המשפט ואומר לי תשמע בן גביר, אתה פספוס, לך תלמד משפטים".

"אימצתי את זה והלכתי ללמוד משפטים בקרית אונו כדי שאני אדע להלחם על הזכויות שלי", הוא הוסיף. "הם עצרו אותי כל כך הרבה, על כל שטות. סתם לדוגמה של כתב אישום - 'במהלך הפגנה אמר הנאשם לשוטר אתה על תתערב, בכך הפריע הנאשם לשוטר במילוי תפקידו'. עצרו אותי, כתב אישום. כתבתי על שופט איזה שלט - 'הודח השופט השמאלני' - עצרו אותי, כתב אישום".

לדבריו, "כבר אז אני יוצא זכאי, כבר אז אני מתחיל לתבוע אותם תביעות אזרחיות והם מתחילים לשלם לי. הם פוגעים בזכויות שלי ומשלמים על כל פגיעה. לדוגמה, פרצו אליי לבית ביום בהיר אחד, אגב מי שעשה את זה היה דורון תורג'מן שהיום הוא מפקד מחוז ירושלים, הופעתי בטלוויזיה שאני צועק על אחמד טיבי והוא בא בלילה ורוצה לעצור אותי. אני אומר לו 'אין לך צו, מה פתאום'. הוא אומר לי 'לא, מפקד המחוז שלי אומר'. אמרתי לו 'אין לכם סמכות'. פרץ את הדלת, עצרו אותי, כמובן שלמחרת בית המשפט שחרר אותי, אחרי כמה חודשים יצאתי זכאי במשפט ואחרי שנה הם שילמו לי גם 28,000 שקלים כי לא פורצים לבית בלי צו".

במהלך השנים החלה המשטרה להפסיד בתביעה אחר תביעה בעקבות פגיעה בזכויותיו של ח"כ בן גביר, עד שלדבריו למדה את הלקח. "רבע מיליון שקלים בסך כללי שהמשטרה העבירה מהכיס שלה לכיס שלי", סיפר. "לא עשיתי את זה בשביל כסף, עשיתי את זה כדי לחנך וכדי ללמד ומאז נרגעו לגמרי".