הרב יצחק יוסף
הרב יצחק יוסףצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

דבריו של הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף נגד ח"כ איתמר בן גביר ועולי הר הבית עוררו סערה ברשתות החברתיות.

אריה ארליך, עורך מגזין 'משפחה', אמר כי ‏"הראשון לציון רבי יצחק יוסף מצביע על נקודה מאוד מהותית, הרבה מעבר לפוליטיקה: איתמר בן גביר מניף את דגל העלייה להר הבית, בהצהרות ובמעשים, תוך רמיסת פסק ההלכה של כל גדולי הדור החרדיים והרבנות הראשית שהגדירו זאת כחשש איסור כרת. עם כל הכבוד לימניותו, אחד כזה לא יכול לשמש גיבור ברחוב החרדי".

‏ארליך מיהר להרגיע את המבקרים אותו: "מי שיטען שאני נוטל חלק בתעמולה של מפלגות חרדיות - תחסכו מעצמכם להפוך לבדיחה. תגללו בפיד ותמצאו שפע ביקורת קטלנית על המפלגות החרדיות כשצריך, לצד מחמאות רבות לבן גביר. בידיו של ב"ג להקפיא את עליותיו ולו ככבוד לפוסקי ההלכה".

יעקב ריבלין, פרשן העיתון 'בקהילה': ‏"העליה של בן גביר בסקרים בתוך המגזר החרדי לא מפתיעה אותי כלל. מי שהפך את ההצמדות לנתניהו ואין בלתו לערך ראשון מקבל את בן גביר כערך מוסף".

שימי שפר, 'כיכר השבת', הגיב לדבריו של ריבלין: ‏‎"הסיבה שבן גביר מקבל קולות בציבור החרדי היא אחת. בן גביר תמיד היה ונמצא היכן שהפוליטיקאים החרדים לא. כששוטרים חבטו בחרדים, בחניונים הנצורים והחשוכים במירון, ועבור דרך הפיגועים הקשים באלעד ובני ברק".

‏שלמה קוק, עורך העיתון 'בקהילה': "הראשון לציון רבי יצחק יוסף הוא הראשון לאומץ. לא פוחד משופטים ולא חושש מפוליטיקאים ועיתונאים. הולך עד הסוף עם האמת ההלכתית של מרן האבא. הוא המצפן ההלכתי של דור מבולבל. אשרינו שזכינו".

ישי כהן מאתר כיכר השבת משוכנע: ‏"הראשון לציון לא זקוק לאישור של אף אחד מה להגיד ומה לא. כשמנהיג רוחני מזהה חשש שיהודים עוברים על איסור כרת ונסחפים אחרי דמות פוליטית, הוא יגיד מה שהוא חושב. וחבריי בימין, תרגיעו. כל ניסיון שלכם לפגוע בראשון לציון ייפגע בראש ובראשונה בכם. דעת תורה חשובה גם כשהיא לא נוחה לכם. תכבדו".