לימודים
לימודים צילום: ISTOCK

את הלחץ שלפני הבגרויות אין צורך להציג בפני בני נוער והוריהם. ללא ספק, מדובר באחת התקופות המורכבות בחייהם של מתבגרים שמתחילה הרבה לפני זמן הבגרויות עצמן ומשליכה על הלימודים גם בשנים שלפני כיתות י"א-י"ב.

החל מהשנה הבאה, תחל רפורמת ענק בשם 'רפורמת המח"ר' במבחני הבגרות שתשפיע רבות על העולים לכיתה י' (מי שכבר למד השנה בכיתה י' – ימשיך במתווה הבגרויות הקיים).

הרעיון לשינוי, נולד במשרד החינוך שהבין כי בחינות הבגרות הנוכחיות לא ממלאות את ייעודן. ע"פ מסקנת משרד החינוך, בגלל הצורך להספיק את החומר לבגרות לא נוצר שיח כפי שהיה יכול להיות. כמו כן אין למידה עמוקה בנושאים הנלמדים בכיתה והתלמידים לא מקבלים ערך מוסף במקצועות חיוניים החשובים לעתיד התלמידים ועתיד החברה כולה.

אך לא עוד. מעתה, הדברים יעשו בצורה אחרת, חדשנית יותר ומתואמת יותר לדור הנוכחי.

מה נשתנה?

את כל הפרטים הנדרשים כדי להבין מה בדיוק קורה ברפורמה מביא בכתבה מיוחדת במגזין הנוער "מקום בעולם", סהר סיגאווי, ראש תחום מצוינות ברשת אמי"ת.

"רפורמת המח"ר – ראשי תיבות מורשת, חברה, רוח – המדוברת, כוללת שינוי בלמידה במקצועות תנ"ך, היסטוריה, אזרחות וספרות במגזר הכללי, ובחינוך הדתי גם בתושב"ע ובמחשבת ישראל", אומר סיגאווי. "בכל שאר המקצועות אין כל שינוי, ולכן בחינות הבגרות במתמטיקה, באנגלית, בעברית ובמגמה שבה מגבירים את יחידות הלימוד, במדעים ובמעורבות חברתית – כולם נותרו כשהיו".

כחלק מהרפורמה יפתחו נתיבי למידה חדשים המבוססים על למידה דיגיטלית, נתיבי מורים מפתחים ועוד. יהיה מעניין, מעשיר ומחכים.

את הכתבה המלאה ועוד כתבות שוות המותאמות לנוער - תוכלו לקרוא בגיליון האחרון של מגזין הנוער "מקום בעולם". היוצא כעת במבצע למנויים חדשים: 32 ש"ח לחודש בלבד, עם אפשרות לבטל את המינוי בכל עת.

להזמנת מינוי עכשיו לחצו כאן >>