קטש. שוב צהוב
קטש. שוב צהוב צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

רק הבוקר (ראשון) חתם באופן רשמי וסופי עודד קטש כמאמנה של מכבי תל אביב בפעם השניה, וכבר בצהריים הוצג במסיבת עיתונאים מיוחדת יחד עם יו"ר הוועדה המקצועית שחזר גם הוא למכבי אחרי שנים רבות, דייויד בלאט.

קטש כאמור כבר אימן את מכבי, כששימש מאמנה הראשי בעונת 2007/8 אך אז פוטר עוד לפני סיום העונה בשל חוסר הצלחות על הפרקט.

כעת, כשהוא עם ניסיון וותק גדולים יותר ממה שהגיע איתם אז, בגיל 47 וכשבמאזנו חמש אליפיות ושלושה גביעי מדינה שזכה עם מכבי כשחקן בחמש עונות, חוזר קטש למקום בו הכל התחיל ואיתו הוא כל כך מזוהה.

"זה יום משמח, אבל אתחיל במשהו הרבה יותר עצוב", אמר קטש בפתיחת מסיבת העיתונאים כשזה התייחס לפטירתו של מאמן הכדורסל אריק בריילובסקי שנפטר הבוקר. "מאוד הצטערתי לשמוע. הוא היה המאמן שלי בקבוצת הנערים של מכבי תל אביב, והוא אחת הסיבות - אם לא המרכזית - שבכלל שיחקתי כדורסל ואני נמצא כאן היום, וגם שעשיתי את זה הרבה יותר טוב. אני משתתף בצער המשפחה והחברים, יהי זכרו ברוך".

קטש, שאימן גם את נבחרת ישראל אותה הוביל לאליפות אירופה, ואת הפועל ירושלים עמה זכה פעמיים בגביע המדינה, אימן בשנה שעברה את פנאתינייקוס היוונית אותה הוביל לזכייה בדאבל מקומי ביוון, אך לא המשיך לעונה נוספת ובעונה החולפת שימש מנהלה המקצועי של הפועל גלבוע/גליל.

"אני נרגש מאוד לשבת פה ומודה לכל מי שעזר כדי שהדבר הזה יקרה. אני מודע לאחריות ולאתגר הגדול, ואולי בגלל האתגר אני מרגיש שזה הדבר הנכון בזמן הנכון עבורי. אני יכול לשתף שאנחנו כבר בתהליכי עבודה מתקדמים ואין לי ספק שנעשה הכל כצוות כדי להפוך את הקבוצה למנצחת ולרגש את הקהל שכל כך מגיע לו. צפויות לנו חוויות מרגשות בהיכל בשנה הבאה".

על הציוות שלו עם בלאט, אמר קטש: "מאוד שמחתי על ההצטרפות של דיוויד בלאט, זה דבר גדול למועדון ולי. אני מרגיש שנפלה בחלקי זכות גדולה ללמוד מאחד הגדולים ביותר. כולנו בוועדה המקצועית ניקח אחריות ונעבוד במשותף בבניית הקבוצה, ונישא בתוצאות. הייתי מאוד שמח לשתף איך תיראה הקבוצה, אני מצטער שהיום לא אוכל להיכנס לעניינים האלה, אבל יכול לספר שממה שעשינו בימים האלה, יהיו דברים מרגשים והם ייצאו בצורה מסודרת מהמועדון בימים הקרובים".