יאיר לפיד ובנימין נתניהו
יאיר לפיד ובנימין נתניהו הדס פרוש / פלאש 90 ודוברות הליכוד

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו תקף היום (ראשון) את שר החוץ יאיר לפיד ברשתות החברתיות, וכתב כי לפיד התנגד לחיפושי הגז בזמן שהיה באופוזיציה. לפיד לא נותר חייב.

נתניהו פרסם פוסט ברשתות החברתיות, שאליו צירף קטע מפודקאסט שבו שוחח לפיד עם העיתונאי בן דרור ימיני. "אני מפחד מהגז", אמר לפיד בקטע שהוקלט לפני כמה שנים. "הדבר הזה הוא חלק מההרס של העולם הערבי. יש משהו מנוון בכלכלה שלא תלויה במשהו שלא עשית שום דבר בשבילו".

נתניהו כתב: "יאיר לפיד כל כך התנגד למאמצים שלנו להוציא את הגז מהמים. היו עוד ימים שבהם ניסיתי להבין מדוע הם מתנגדים למהלך כל כך הכרחי. היום כבר כולם מבינים שלא מדובר בטענות אמיתיות אלא בפופוליזם ופוליטיקה קטנה", הוסיף.

לפיד השיב בפוסט משלו: "אפילו במונחים המאוד מופרעים שלו, הציוץ של ביבי הוא חרפה. הוא לקח פודקאסט רציני של שעה וחצי שעשיתי עם בן דרור ימיני, חתך 30 שניות מפה ומשם והוסיף כותרות מעליבות. אי אפשר להאמין שהשרלטן הזה היה פעם ראש ממשלה בישראל".

לפיד הוסיף כי "בעניין הגז, ברכות לקארין אלהרר (שרת האנרגיה הנוכחית) שעושה את כל המהפיכות שנתקעו בתקופתו".

בתגובה, נתניהו צייץ כותרות מהתקשורת שבהן לפיד התחייב להקפיא את העבודות בקידוח לווייתן ואלהרר עצרה את חיפושי הגז החדשים. " לפיד, מי השרלטן?", הוסיף נתניהו.

כזכור, בשבוע שעבר חתמו ישראל, מצרים והאיחוד האירופי על מזכר הבנות היסטורי שעוסק בקידום יצוא של גז טבעי מישראל – דרך הנזלתו במצרים – לאירופה.