אביגדור ליברמן
אביגדור ליברמןצילום: דוברות

שר האוצר אביגדור ליברמן מבטיח ירידה במחירי הדיור בתוך חצי שנה.

בפתח ישיבת הסיעה של ''ישראל ביתנו'' אמר ליברמן: "כל הניסיונות לתדלק את היצרים, את המחאה ולדבר על הדיור - כל הליבוי של ההיסטריה, פשוט אין להם מקום".

ליברמן ציין כי סך כל תביעות השכר בקרב הענפים המוחים מסתכמות ב-41 מיליארד שקל. "ברור שאי אפשר לתת את זה. כל הענפים מדברים איתי כל יום. אני מציע שננהל את זה בהיגיון ובאחריות. לא יהיו שום שיקולים אלקטורליים. יהיו שיקולים אחראיים, ממלכתיים וכלכליים".

שר האוצר קרא למזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד להפסיק את השביתה ולהגיע למשא ומתן: "קחו פסק זמן. תפסיקו את השביתות. אנחנו במגעים קדחתניים. אני מציע להיכנס למו"מ רציף מיום ראשון עד שנגיע להסכם, אבל שיבואו למו"מ באופן פתוח ובלי אולטימטומים ובלי הכתבות. זה מה שאנחנו דורשים".

ליברמן הוסיף: "אין דבר כזה מו"מ take it or leave it. אנחנו רוצים לדון בהכול. שכר המורים, התאמת החופשות ותגמול למצוינות. צריך לבוא פתוח, להיכנס למו"מ רציני ורציף ואני מציע כרגע להפסיק את השביתה ומיום ראשון נבוא ונתיישב ונעשה מאמץ אמיתי, כנה להגיע להסכמות לטובת כולם".

שר האוצר התייחס למשבר הפוליטי וסיפר כי ניסה ליצור קשר ללא הצלחה עם ח"כ ניר אורבך מימינה שטרם החליט אם לפרוש סופית מהקואליציה. "השארתי שתי הודעות לניר אורבך. טרם חזר אליי. לא הצלחתי לדבר איתו לא בטלפון ולא פנים מול פנים. אשמח לקבל איתו טלפון ולשוחח איתו אישית", כך ליברמן.

גורמים בסביבת אורבך אמרו כי הוא לא מתכוון להצביע בעד חוק התפזרות הכנסת השבוע אלא למצות את האפשרויות להקמת ממשלת ימין חלופית עוד בכנסת הנוכחית.