וילונות
וילונות צילום: pixabay

וילונות משמשים בבית כפריט עיצובי חשוב ביותר. הווילונות מאוד משפיעים על החלל בו הם נמצאים, בזכות המיקום שלהם וכן גם הגודל. לכן כשאנחנו בוחרים וילונות לחללים השונים בבית, כדאי שנשקיע לא מעט מחשבה ותכנון מקדים לפני שניגש לאתר או לחנות ונבצע את הרכישה.

בעולם בו תחומי העיצוב השונים נמצאים בהתפתחות מתמדת, כך גם נוצרים עוד ועוד סגנונות, צבעים, בדים ועיצובים שונים לווילונות או בעצם לכל פריט עיצובי אחר. לפני שאנחנו מחפשים וילון, כדאי שנבין תחילה מה יהיה השימוש שלו ואיך נראה החלל שסביבו.

סוגי וילונות לבית

כפי שציינו קודם לכן, כאשר תחום העיצוב מפותח, כך נוכל למצוא מגוון רחב ומשתנה של וילונות לבית. אך על מנת לעשות מעט סדר בבלגן, ערכנו עבורכם רשימה של כמה מהסוגים הנפוצים או המומלצים ביותר היום:

  • וילונות יוקרה – את עיצובם המיוחד של וילונות יוקרה אי אפשר לפספס. לרוב יהיה מדובר בווילונות מיוחדים במינם, העשויים מבד איכותי ביותר ומתהדרים בתפירה מיוחדת ומדוקדקת. וילונות יוקרה יתנו לחלל כולו את התחושה הקלאסית והיוקרתית ולרוב יגיעו בממדים גדולים.
  • וילונות רומאיים – מדובר בווילונות אלגנטיים להפליא ואיכותיים מאוד. אלו וילונות אשר תנועתם היא מעלה ומטה בהתאם לפעולה הרצויה. כמובן שתחת הקטגוריה הזו ישנם כמה סוגים שונים, מבחינת קלילות ובהירות הבד, בצבעים שונים, סגנונות עיצוביים שונים ועוד.
  • וילונות ונציאנים – נמצא אותם בהרבה משרדים וחללי עבודה שונים, אך בשנים האחרונות אנחנו רואים אותם מככבים ביותר ויותר חללים בינתיים. מדובר בווילונות בעלי שלבים דקים, קל מאוד לנקות אותם והם יעניקו לבית שלכם אווירה פסטורלית שתתרום לעיצוב בטוב טעם.

ישנם כמובן עוד אינספור סוגי וילונות שונים ומשתנים כך שכל אחד יוכל למצוא את הווילון המדויק שתמיד חלם עליו.

לסוגי וילונות נוספים, היכנסו לאתר

כמה עולה וילון?

מחירו של וילון משתנה כמובן על פי קריטריונים משתנים כמו: סוג הבד, סוג התפירה, גודל הווילון, החומרים השונים אותם הוא מכיל ועוד.

וילון העשוי מבד פשוט מאוד, יכול לעלות כ-80 ₪ למטר רץ. ואילו בדים יקרים יותר יועלו לעלות מעל 500 ₪ למטר רץ.

כמה עולה התקנת וילון?

התקנת וילון עשויה גם היא להיות קלה מאוד ובהתאם גם זולה. או שהתקנת הווילון שלכם תהיה מעט יותר מסובכת ותדרוש מהמתקין להשקיע הרבה זמן ומאמץ וכך יהיה בהתאם גם המחיר.

עלות התקנת וילון פשוט וסטנדרטי תנוע בין 50 ל-150 ₪.

עלות התקנת וילון חשמלי, למשל, תהיה הרבה יותר גבוהה בשל עלות המנוע והעלויות הנוספות עבור מתג או שלט, ההתקנה עצמה והחיבור החשמלי.

שימו לב כי ישנם מקרים שמחיר ההתקנה כלול במחיר הווילון וישנם מצבים שאינו כלול. תמיד כדאי לשאול על פירוט התשלום במעמד העסקה.