ד"ר איל חולתא
ד"ר איל חולתא צילום: דוברות הכנסת – דני שם טוב

ראש המטה לביטחון לאומי, איל חולתא, שב אחר הצהריים (שני) מביקור מדיני בירדן.

בשליחות ראש הממשלה נפתלי בנט, חולתא נועד עם בכירים בארמונו של המלך עבדאללה, כדי להפשיר את היחסים בין המדינות שנקלעו למשבר סביב התפרעויות הערבים במסגד אל אקצא בחודש הרמדאן האחרון.

בנט שוחח עם עיתונאים בצהריים לקראת ביקורו של נשיא ארה"ב בישראל, ואמר כי "המטרה המרכזית של הביקור היא לנעול תכנית פעולה משותפת ובהירה יחד עם ארה"ב לבלימת התגרענות איראן".

"אתם מכירים מזמן את ליבת תפיסתי ביחס לאיראן וישנם שני מימדי על: מימד הטרור האזורי והמימד הגרעיני. רוב הצרות הביטחוניות של מדינת ישראל - מקורן בסופו של דבר דרך השליחים באיראן. אתם מכירים שבליבת תפיסתי, אני רוצה להימנע ככל האפשר מהתכתשות עם קצות האצבעות של אותו תמנון, ולהשקיע את מירב האנרגיה בהחלשת ראש התמנון".

בנט התייחס לחששות מפני פיגוע נגד ישראלים על אדמת טורקיה: "בימים אלה יש מלחמה או מערכה שמתרחשת גם בטורקיה ויש איום שמרחף על ישראלים בטורקיה. אנחנו פועלים שם בהרבה מימדים כדי לשמור על ביטחון אזרחינו. לצד הפנייה לאזרחי ישראל שלא לטוס לטורקיה, בדגש על איסטנבול - אנחנו גם פועלים יחד בצורה הדוקה עם גורמי השלטון במדינה כדי לסכל את ניסיונות הפגיעה בישראלים וביהודים.

''עכשיו אני יכול לדווח לכם: המאמצים המבצעיים יחד עם כוחות הביטחון הטורקים נשאו פרי. בימים האחרונים, במאמץ משותף ישראלי-טורקי, סיכלנו מספר צירי פיגוע ונעצרו מספר מחבלים על אדמת טורקיה. אנחנו ממשיכים בפעולה המשותפת, כשהמטרה שלי היא להחזיר כמה שיותר מהר את המצב בטורקיה ואת התיירות הישראלית לשגרה. אנחנו צריכים להשלים את פעולות הסיכול. שיתוף הפעולה בין ישראל לטורקיה הוא הדוק, והוא מתבצע בכל הרמות. יש אינטרס משותף למנוע פיגוע, לסכל את החוליות בשטח ולהשיב את השקט. באופן אישי אני מודה לנשיא ארדואן ולאנשיו על מאמציהם הרבים".

בנט העביר מסר ברור לאיראן: "עליה לדעת כי כללי המשחק השתנו. כל מי שמנסה לפגוע בנו יפגע, מהמתכנן ועד למבצע. אנחנו נמשיך לחשוף את פניה האמיתיות של איראן ולהגיב בעצמה. יש לנו מרחב פעולה גדול. הימים בהם מדינה מממנת טרור, מציידת טרוריסטים, מאמנת, משלחת אותם, ויוצאת ללא פגע – נגמרו. גם מי ששולח משלם. נגיע לכל מקום שצריך".