תומר גינת, שוב אדום
תומר גינת, שוב אדום צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

"אהבת אמת לעולם לא נכשלת - תומר גינת חוזר הביתה!", כך הודיעה הפועל תל אביב היום (שני) על חזרתו של הקפטן לשעבר, תומר גינת לקבוצה.

גינת, ששיחק בשנתיים האחרונות בפריז לבלואה מהליגה הצרפתית הראשונה, עמד בפני צומת דרכים קשה כאשר גם היריבה העירונית מכבי ת"א רצתה בו מאוד והציעה לו חוזה.

בעונה החולפת הפסידה מכבי להפועל בדרבי התל אביבי שלוש פעמים, כאשר בחצי גמר הגביע זה עלה למאמן היווני של מכבי בתפקיד כשזה פוטר לאחר מכן. מכבי אמנם עוד הספיקה לנקום עם הדחה ברבע גמר הפלייאוף, אבל נראה שהפעם היריבות בין השתיים עולה קומה כששחקן בוחר לחזור להפועל ולא ללכת למכבים מת"א.

לזכות מכבי עמדה העובדה המקצועית שכן זו משחקת במפעל הכדורסל היוקרתי ביותר באירופה, היורוליג וכן העובדה כי מאמן הקבוצה הוא עודד קטש שאימן את גינת בנבחרת ישראל.

אך למרות היתרון המקצועי והמאמן הנוח, בחר גינת לשוב דווקא לזו שעזב רק לפני שנתיים בכדי להתקדם ולמעשה חזר אחורה כשבחר לחתום בהפועל תל אביב.

גינת ששימש כקפטן הפועל תל אביב בעונת 2019/20 ופרץ במדי הפועל בעונת 2016/17 הפך לאחד השחקנים האהובים אצל האדומים כשבארבע עונות במדיה הוא מדורג במקום ה-15 ברשימת קלעי כל הזמנים של המועדון.

בסופו של דבר בחר גינת לשוב למקום אותו עזב אך לפני שנתיים, כאשר נדמה כי לחץ האוהדים הוא שבסופו של דבר הכריע.

מאמן הקבוצה דני פרנקו אמר על החתימה של גינת: "אני לא זוכר התרגשות שכזו סביב הודעה על שחקן שבא לשחק בקבוצה שאני מאמן. תומר הלך עם הלב, ומעתה כולנו נצטרך להביא את הלב הזה למגרש ולעשות הכל כדי שהפועל תל אביב שלנו תהיה קבוצה מצליחה".