יפה בן דויד
יפה בן דוידצילום: מאיר אליפור

הלימודים בכל הארץ בכל מוסדות החינוך – בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים, בחטיבות הביניים ובאולפנים - יחלו מחר (שלישי) בשעה 10:00. במוסדות בחינוך המיוחד יתקיימו לימודים כרגיל.

הסתדרות המורים ממשיכה בעיצומים עד שתונח הצעה קונקרטית של האוצר וקוראת לשר האוצר, אביגדור ליברמן להיכנס למו"מ "רציני וכנה" כבר ברביעי הקרוב, בהשתתפות משרד החינוך והסתדרות המורים.

מזכ"לית הסתדרת המורים, יפה בן דויד: "אנחנו מנהלים כבר חצי שנה מו"מ עם פקידי האוצר אבל טרם קיבלנו אפילו הצעה קונקרטית אחת. מקווה ששר האוצר, אביגדור ליברמן, יפעיל את כל כובד משקלו על פקידי האוצר כדי לסיים את המשבר. אני קוראת לו להגיע באופן אישי ולשבת עם שרת החינוך, מנכ''לית המשרד, הממונה על השכר ואיתי - כבר ביום רביעי הקרוב ולא לחכות ליום ראשון.

''אנחנו מוכנים לשבת עד שייצא עשן לבן ומצפים שביום רביעי האוצר יגיע סופסוף עם טבלאות שכר והצעות קונקרטיות לתוספות שכר לכל עובדי ההוראה בשירות המדינה. זוהי שעת חירום וסכנה מוחשית לעתיד מדינת ישראל. רק הסכם שכר ימנע את הנטישה שמובילה לקריסת מערכת החינוך", כך בן דויד.

שר האוצר אביגדור ליברמן קרא היום למזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דויד להפסיק את השביתה ולהגיע למשא ומתן: "קחו פסק זמן. תפסיקו את השביתות. אנחנו במגעים קדחתניים. אני מציע להיכנס למו"מ רציף מיום ראשון עד שנגיע להסכם, אבל שיבואו למו"מ באופן פתוח ובלי אולטימטומים ובלי הכתבות. זה מה שאנחנו דורשים".

ליברמן הוסיף: "אין דבר כזה מו"מ take it or leave it. אנחנו רוצים לדון בהכול. שכר המורים, התאמת החופשות ותגמול למצוינות. צריך לבוא פתוח, להיכנס למו"מ רציני ורציף ואני מציע כרגע להפסיק את השביתה ומיום ראשון נבוא ונתיישב ונעשה מאמץ אמיתי, כנה להגיע להסכמות לטובת כולם".

שר האוצר התייחס למשבר הפוליטי וסיפר כי ניסה ליצור קשר ללא הצלחה עם ח"כ ניר אורבך מימינה שטרם החליט אם לפרוש סופית מהקואליציה. "השארתי שתי הודעות לניר אורבך. טרם חזר אליי. לא הצלחתי לדבר איתו לא בטלפון ולא פנים מול פנים. אשמח לקבל איתו טלפון ולשוחח איתו אישית", כך ליברמן.

גורמים בסביבת אורבך אמרו כי הוא לא מתכוון להצביע בעד חוק התפזרות הכנסת השבוע אלא למצות את האפשרויות להקמת ממשלת ימין חלופית עוד בכנסת הנוכחית.