בסיס צה"ל בדרום. ארכיון
בסיס צה"ל בדרום. ארכיוןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

שבוע לאחר החשיפה בערוץ 7: חיילת צה"ל שהחליטה להזדהות כגבר והוכנסה למגורי בנים בבסיס, הוצאה ממגורי הבנים וקיבלה חדר נפרד משלה כדי לא לפגוע ברגשותיהם של יתר החיילים.

החיילת המשרתת במחנה רעים באוגדת עזה והחליטה להזדהות כגבר, ביקשה שיפנו אליה בלשון זכר ואף לקבל תנאי שירות של חיילים גברים.

בצבא קיבלו את בקשתה והחיילים המשרתים לצידה באותו גדוד "תקשוב" כיבדו את רצונותיה, אלא שלפני כשלושה שבועות החליטו המפקדים לשכן את החיילת במגורי הבנים בבסיס. החיילת קיבלה חדר שבו היא יכולה לישון לבדה, וגם שירותים ומקלחת שבמשך שעה אחת ביום שימשו רק אותה, אך בתוך מתחם מגורי הבנים.

חיילים בני ישיבות החלו לחוש באי נוחות לנוכח החיילת המסתובבת לצידם במגורים ופנו לרב אוגדת עזה. הרב הצבאי הסביר שהפקודות מחייבות את הצבא לקבל ולכבד את רצונותיה של החיילת. החיילים פנו גם לישיבה שבה למדו ולאיגוד ישיבות ההסדר בבקשה שאלו יפנו לבכירים בצה"ל ויימצא פתרון משביע רצון.

החיילים סירבו לישון עם החיילת באותו מתחם והמפקדים איפשרו להם לישון במגורי בנים שנמצאים בבסיס סמוך.

כאמור, לאחר הפרסום בערוץ 7 והתערבות גורמים בכירים מחוץ לצבא, ניאותו המפקדים להוציא את החיילת ממגורי הבנים והיא הועברה למגורי האורחים במחנה רעים, שם עומדים לרשותה שירותים ומקלחת צמודים, וגם מיטה זוגית, מקרר, מיקרוגל וסלון.

תגובת דובר צה"ל: "צה"ל פועל למתן תנאי שירות מותאמים בעבור כלל משרתיו באשר הם, כך בוצע גם במקרה זה. לאחר קיום שיחה של מפקד הגדוד עם חייליו וכן עם החייל המדובר, תוך בחינת המקרה לגופו ברגישות הנדרשת ובהלימה לפקודות הצבא, הוחלט להעביר את החייל למגורי האירוח בבסיס. לא נפרט מעבר לכך מטעמים ברורים של צנעת הפרט".