הרב שלמה אבינר באירוע הבוגרים לציון 40 שנה לייסוד הישיבה
הרב שלמה אבינר באירוע הבוגרים לציון 40 שנה לייסוד הישיבה צילום: יעקב נחומי

הסערה סביב מצעד הדגלים ביום ירושלים, התמקדה במעבר של החוגגים דרך שער שכם בעיר העתיקה. זהו השער שמחבר את מערבה של ירושלים דרך רחוב הגיא העובר בלב הרובע ה"מוסלמי" אל הכותל המערבי.

אם נשאל את עצמנו כיצד הליכת יהודים ברחוב זה בעיר העתיקה הפכה להיות נושא אסטרטגי ממדרגה ראשונה, עד כדי עימות צבאי בדמות מבצע "שומר החומות" ומעורבות מדינית בינלאומית, התשובה לכך כנראה נעוצה בתובנה שכאן עובר מרכז העצבים של מדינת ישראל. או שמא נאמר של העולם כולו!

היו שותפים עמנו! כי ירושלים לא נחלקה לשבטים

ב"ה השנה מצעד הדגלים עבר בגאון דרך שער שכם עד הכותל המערבי כשהדגל מונף. כל זה קרה תחת אבטחה כבדה של שוטרים. אך האם ביום אחד בשנה, חשוב ככל שיהיה, נוכל להבטיח מעבר חופשי משער שכם לכותל המערבי?! האם במצעד חד פעמי נוכל לשמור על ריבונות יהודית ברחוב הגיא?! נראה שהתשובה לכך ברורה... כדי לשנות את כללי המשחק ברובע "המוסלמי" יש צורך להתהלך ברחובות כתושבי קבע ולא רק כעוברי אורח.

ישיבת 'עטרת ירושלים'- שומרים על התורה ברובע היהודי המתחדש

הרב שלמה אבינר הקים את ישיבת עטרת ירושלים לפני 40 שנה מתוך חזון לבנות את ירושלים ברוח ובחומר. בית המדרש ובתי המגורים של התלמידים שוכנים במרכזו של רחוב הגיא, על אם הדרך בין שער שכם לכותל המערבי.

למרות האתגרים הרבים תלמידי הישיבה ממשיכים לצעוד מדי יום בגאון ברחוב, בדרך לבית המדרש השוקק חיי תורה. הבאים בשעריה של הישיבה אינם אורחים לרגע, אלא ירושלמים האומרים בגאווה: "הננו כאן"!

היו שותפים עמנו! כי ירושלים לא נחלקה לשבטים

ירושלים לא נחלקה לשבטים

לימוד התורה הירושלמית, ורוח החלוציות בונה אישיות מגובשת ומעוצבת. בוגרי הישיבה מביאים עמם חיים בעלי משמעות לכל שדרות החברה הישראלית בכל תחומי החיים. בתחום התורה- רבים מבוגרי הישיבה משמשים כרבנים ומחנכים. בתחום הצבאי- בוגרי הישיבה חותרים לשירות משמעותי למען המדינה, וכן בכלל המשק הישראלי.

ובנה אותה! את ירושלים אי אפשר להזניח! אסור לתת לרובע "המוסלמי" להישאר בחורבנו!

לצורך כך יצאנו השבוע למבצע גיוס המונים לחידוש המבנים העתיקים של ישיבת 'עטרת ירושלים'.

היו שותפים עמנו! כי ירושלים לא נחלקה לשבטים

צילום: יעקב נחומי
צילום: יעקב נחומי
צילום: שחר כהן
צילום: נעם ורד