עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר
עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר צילום: שורת הדין

בית המשפט המחוזי בירושלים פסק היום (שלישי) כי על הרשות הפלסטינית לשלם פיצויים בגובה 130 מיליון ש"ח למשפחותיהם של 35 נרצחים ושבעה פצועים מפיגועי האינתיפאדה השנייה.

מדובר בסכום פיצויים תקדימי והגבוה ביותר שבית המשפט פסק בתביעה אחת נגד הרשות הפלסטינית.

פסק הדין ניתן בגין 15 תביעות נזיקין שהגיש ארגון "שורת הדין" בשם נפגעי פיגועי טרור משנת 1996 עד 2002, בהם רצח ואדים נורזיץ׳ ז"ל מהלינץ' ברמאללה, שלושה מבני משפחת דיקשטיין שנרצחו בפיגוע ירי בדרום הר חברון ושלושה מבני משפחת כהן שנפצעו קשה בפיגוע אוטובוס הילדים בכפר דרום.

נשיאת ארגון שורת הדין, עו"ד ניצנה דרשן-לייטנר: "זהו פסק הדין הגבוה ביותר שניתן כנגד הרשות הפלסטינית, ואנו מודים לבית המשפט שביקש לעשות צדק עם הקורבנות ופסק לטובתם. אף על פי כן, הצדק חייב גם להיראות. עדיין מדובר במתן פיצויים נמוכים משמעותית מפסיקותיו של בית המשפט האמריקאי.

''אנו יודעים שידיו של בית המשפט היו כבולות בעקבות פסיקת בית המשפט העליון שקבעה את רף הפיצויים, ועל כן בכוונת משפחות קורבנות הטרור לערער על פסק הדין. הכוונה היא להביא את גובה הפיצויים לדיון מחדש בעליון ולהעלותו באופן שיכאיב לארגוני הטרור. אין לנו מנוס מלהגביר את ההרתעה ולהביא את הרשות הפלסטינית לשלם על מעשיה, ובמחיר יקר מאוד", הוסיפה דרשן-לייטנר.