אנחנו רגילים לראות חתולים מסתובבים ברחובות, אבל במקסיקו השבוע נצפה ברחוב חתול גדול במיוחד. טיגריס במשקל של כ200 ק"ג תועד מטייל ברחוב במערב מקסיקו כאשר הוא מפחיד את העוברים ושבים.

הטיגריס זוהה בשעות אחר הצהריים כשהוא מתהלך בעצלתיים ברחוב ולאחר מכן גם חוצה את הכביש בבטחה. הטיגריס עורר בהלה בקרב התושבים אבל למרבה המזל זמן קצר לאחר מכן הבעלים שלו הגיע ולקח אותו ברכב.

בעקבות האירוע, המשטרה הגיעה למקום והצליחה לאתר את בעל הטיגריס ולהעביר את החיה למקלט לבעלי חיים. לפי הדיווח, הטיגריס נמצא במצב בריאותי טוב כאשר הטפרים שלו הוסרו, ככל הנראה מסיבה בטיחותית, אך הניבים שלו במצב טוב.

בראיון לDaily Mail סיפרה מליסה ורגס, פוליטיקאית מקומית, כי החוק כיום מתיר החזקת טיגריסים כחיות מחמד במקסיקו עם אישור ממשלתי וכי היא פועלת לשנות את החוק. הבעלים של הטיגריס הנוכחי לא הצליח להוכיח כי הוא מחזיק אותו באישור המדינה, אך לדבריה עדיין קל מאוד במדינה להשיג "חתולים גדולים" כחיות מחמד.

למרות המראה המפחיד שלהם, אנשים רבים מעדיפים לאמץ טיגריסים כחיות מחמד במקום חתולים. מקרה דומה אירע לפני מספר חודשים בטקסס כאשר טיגריס שהסתובב ברחוב כמעט נורה על ידי אחד העוברים ושבים עד שנתפס על ידי המשטרה. בדומה למקסיקו, גם בטקסס ניתן להחזיק טיגריס כחיית מחמד באופן חוקי אם כי הבעלים חייב להוכיח לפי חוק כי הוא מסוגל לטפל בחיה הגדולה.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!