ארוחה עם אדיוט
ארוחה עם אדיוטצילום: מעיין קאופמן

ארוחה עם הדיוט. נשמע מרושע? כן. מרגיש שזה לא נכון לעשות? אכן. ואף על פי כן, זו אחת ההצגות הטובות השנה הן מבחינת המשחק המעולה (אבי דנגור בתפקיד 'האדיוט' הלו הוא פרנסואה פניון), הן מבחינת הבימוי של מולי שולמן והן ומעל הכל של הכתיבה השנונה והמצחיקה עד דמעות.

חבורת סנובים צרפתיים בני העשירון העליון, נפגשת אחת לשבוע לארוחת ערב, אליה חייב כל אחד מהמוזמנים להביא "אידיוט תורן". אחד כזה שיוכלו "לרדת" עליו. בסוף הערב, יוחלט מי הביא את האידיוט המושלם ביותר והוא יזכה בפרס.

פייר, אלון קריאף המושלם) מוציא לאור אמיד, מוצא אידיוט חלומי לארוחת הערב הבאה- פרנסואה פיניון, עובד מס הכנסה, אידיוט מהסרטים, שנלהב להיות מוזמן לארוחת ערב אצל מוציא לאור מצליח, בתקווה שיוציא לאור ספר על דגמי הגפרורים שהוא בונה ביד אמן.

אבל כאשר ערב הארוחה מגיע, הכל מתחיל להשתבש: אשתו של פייר, עוזבת אותו בטענה שהוא סדיסט חסר לב. הגב שלו נתפס, ולכן הוא אינו יכול ללכת לארוחה המתוכננת ונתקע בדירתו עם פרנסואה, הקורבן התורן.

בצר לו, הוא מנסה גם להיפטר מהאידיוט שנצמד אליו, וגם להחזיר לעצמו את אשתו. אך שום דבר מזה לא קורה.

פרנסואה פניון, הוא דמות דמיונית שיצר הכותב המקורי פרנסיס וובר, שהינה דמות מתגלגלת לאורך 50 שנה. זה החל בסרט הנודניק, המשיך בשלושת הגנבים, אח"כ הסרט אדיוט מושלם בשנות ה-90 ועוד.

התוצאה בכולן היא אחת קומדיית טעויות מטורפת ונוגעת ללב ולא בכדי העיבוד הקולנועי של המחזה זכה בשלושה פרסי סזאר. שעה וחצי של הנאה מהחיים. רק אל תנסו את זה על החברים שלכם. נקי, שנון ומצחיק.