מסע ירי בבית ספר בטקסס
מסע ירי בבית ספר בטקססצילום: רויטרס

בית הספר היסודי בעיירה יובלדי בטקסס, בו נרצחו 19 תלמידים ועוד שני מורים בטבח מחריד אותו ביצע סלבדור ראמוס בן ה-18, ייהרס לחלוטין ובמקומו יבנה בית ספר חדש שישא שם אחר.

ראש עיריית יובלדי, דון מקלפלין, הודיע במהלך מסיבת עיתונאים כי בית הספר "רוב" ייהרס ועבור 600 התלמידים יוקם בית ספר חדש.

"להבנתי, וניהלתי דיון על כך עם המפקח המחוזי על בתי הספר, בית הספר ייהרס. לעולם לא נוכל לבקש מילד לחזור או ממורה לחזור אל בית הספר הזה", אמר מקלפלין. הוא לא פירט מתי אמורות להתחיל עבודות ההריסה של בית הספר.

ההודעה של ראש עיריית יובלדי מגיעה בצל ביקורת חריפה בציבור על תגובת המשטרה המקומית לטבח אותו ביצע ראמוס, ששהה מעל לשעה בבית הספר והמשיך במסע הרצח שלו ללא הפרעה עד הסתערות השוטרים.

זו לא הפעם הראשונה ששלטונות מקומיים מחליטים להרוס בית ספר בו התבצע רצח המוני. לאחר הטבח שהתרחש בבית הספר "סנדי הוק" בקונטיקט בשנת 2012 החליטו הרשויות להרוס אותו לבנות בית ספר חדש במקומות בניסיון להשכיח את הטראומה מהתלמידים.

בימים אלו מתקיימת חקירה סביב התנהלות השוטרים במהלך הטבח בבית הספר, כאשר אחת הטענות הנבדקות היא כי השוטרים היו עסוקים זמן רב בחיפוש אחר מפתח לכיתה בו רצח ראמוס את התלמידים, בעת שהכיתה כלל לא היתה נעולה והשוטרים לא טרחו לבדוק זאת.