ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר צילום: ערוץ 7

ח"כ מיקי זוהר מהליכוד מעדכן הבוקר (רביעי) על המאמצים להקים ממשלה חלופית בכנסת הנוכחית, ולמנוע את פיזור הכנסת.

בראיון לרשת ב' אמר זוהר כי "חלק מחברי ימינה מבינים שגורלם הפוליטי הולך וקרב לסופו, ולכן היו רוצים להשאיר את הכנסת הנוכחית בחיים עם קואליציה אחרת. בנט בודד בדעתו בקרב חברי ימינה בנוגע לפיזור הכנסת".

ח"כ זוהר הצהיר כי ח"כ איתמר בן גביר יכול להיות שר בממשלת הליכוד. "הוא בהחלט יכול להיות חלק מממשלה עתידית, הוא טיפח פרגמטיות ואחריות. הוא התבגר".

על האנשים שתרמו לפירוק הממשלה כמו עידית סילמן ועמיחי שיקלי, אמר זוהר: "אין ספק שלא נוכל להתעלם מאנשים שהלכו אחרי האידיאולוגיה שלהם. המונח לתגמל הוא לא נכון, הם צריכים להמשיך כחלק מהציבוריות הישראלית".

מסקר שפורסם בחדשות 12 אמש עולה כי אם ראש הממשלה נפתלי בנט ומפלגת ימינה לא מתמודדים לכנסת הבאה - כל המנדטים של ימינה עוברים למפלגות השמאל - יש עתיד, כחול לבן וישראל ביתנו.

ריצה של בנט עם לפיד תתרום ליש עתיד שני מנדטים בלבד, על חשבון גדעון סער שלא עובר את אחוז החסימה.

עוד עולה מהסקר כי במקרה שח"כ עמיחי שיקלי יחליט לרוץ ברשימה חדשה לכנסת - הוא מקבל כ-1.8% מהקולות, כ-2 מנדטים.

על פי תוצאות הסקר, בנימין נתניהו מוביל על כל פוליטיקאי אחר במידת התאמתו לתפקיד. בהשוואה לנפתלי בנט, 47% השיבו כי נתניהו מתאים יותר, 23% השיבו שבנט מתאים יותר, 25% השיבו שאף אחד מהם ו-5% השיבו שהם לא יודעים.

סקרים שפורסמו אמש בתאגיד השידור כאן, חדשות 12 וחדשות 13 העלו תמונה דומה לפיה אף גוש לא מגיע ל-61 מנדטים. בנוסף עולה מהסקרים כי איחוד בין בנט ויו"ר תקווה חדשה גדעון סער הופך את מפלגתם לשלישית בגודלה, בעוד השניים מתקשים לעבור את אחוז החסימה אם ירוצו בנפרד.