ניידת משטרה
ניידת משטרה צילום: דוברות המשטרה

מנכ"ל ארגון חוננו, שמואל מידד (זנגי), תוקף וקורא היום (רביעי) לצה"ל ולמשטרה לשים ידם על הפורעים הערבים אשר תקפו אתמול קבוצת יהודים סמוך לגדר העיר אריאל.

הסכין ששימשה לדקירתו למוות של הפלסטיני אותרה באזור אריאל. טרם נעצרו חשודים, ובמשטרה אמרו שזהות הדוקר לא ידועה. שב"כ מעורב בחקירה - יחד עם המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י.

לדברי מנכ''ל חוננו, זהות הפורעים מפורסמת ברשתות החברתיות וניתן לאתרם בקלות. "לא יתכן שקבוצת ילדים תותקף צמוד לעיר אריאל, הפורעים מתועדים בסרטון ברשתות החברתיות כשהם עם אלות בידם, והם עדיין משוחררים", אמר מידד.

מידד הוסיף: "הילדים ניצלו בנס, כאשר עשרות פורעים ערבים הגיעו עם אלות גרזנים ועוד כלי משחית והחלו לאיים ולתקוף את הילדים, ואך בנס הם הצליחו להיחלץ מזה. המשטרה וצה"ל חייבים לשים ידם על הפורעים הערבים בהקדם. הזמן אינו פועל לטובת הילדים. אני קורא למשטרה להגיע לכלל הפורעים עוד היום. די חווינו אנטישמיות ואסור להשלים עם זה".

בתוך כך, חמאס הודיע כי הפורע אשר מצא את מותו באירוע, הוא איש חמאס, תושב הכפר איסככה, בן משפחתם של מחבלי חמאס אשר חוסלו בידי צה"ל, האחרון שבהם במהלך מבצע שומר החומות. בשעות האחרונות הפיצו בחמאס כרזת אבל על מותו.

כפי שפורסם, עימותים פרצו אתמול בין פלסטינים לישראלים באזור הכפר סלפית סמוך לאריאל ולטענת הרשות הפלסטינית, פלסטיני אחד נדקר למוות.

דודו של הפלסטיני שנהרג אמר לכאן חדשות כי הוא וקרוב משפחתו הגיעו למקום לאחר ששמעו שיש שם מתנחלים שמתכוונים לבנות מאחז. לטענתו, המתנחלים ברחו כשראו את הפלסטינים. הוא גם טען שהצבא ירה באוויר במהלך האירוע.