בנט ולפיד
בנט ולפיד Photo by Alex Kolomoisky/POOL

ד"ר עיסאם שאוור, פובליציסט פלסטיני המזוהה עם חמאס, לועג לראש הממשלה היוצא נפתלי בנט בגין הטענה שהשמיע לפיה כהונתו התאפיינה בשקט ביטחוני ובמספר קטן מאוד של רקטות ששוגרו מרצועת עזה לעבר ישראל.

במאמר בעיתון הרשמי של חמאס "פלסטין" תחת הכותרת "בנט ותור הזהב" לועג שאוור לדבריו של בנט: "מה הוא עשה? האם פלש לעזה או נתן לה ארכה להסרת הגורמים המעוררים את חששות המתנחלים (בישוב נתיב העשרה)?"

לדברי שאוור, "כל מה שהוא (בנט) עשה היה לשנות את הכניסה להתנחלות באופן שהיא תהיה רחוקה מעיני הלוחמים (הפלסטינים), וכן הציב חומות בתוך ההתנחלות כדי שהתושבים ומכוניותיהם יהיו בטוחים יותר והילדים ישחקו מאחורי החומות".

בנוסף, ציין שוואר כי בשנת כהונתו של בנט כראש ממשלה ביצעו ארגוני המאבק הפלסטינים פיגועים ללא תקדים בלב תל אביב, ובשטחי הגדה המערבית, ירושלים ו"הפנים הכבוש" (ישראל) היו פיגועים רבים.

שאוור הסביר מדוע ארגוני המאבק הפלסטיניים נמנעו ממתקפת רקטות מסיבית לעבר ישראל בשנה החולפת. הסיבה החשובה ביותר - החלטת ארגוני המאבק להפעיל את זרועות הצבאיות והרחוב הפלסטיני בגדה המערבית.

כמו כן, טען שאוור כי במקביל לכניסת יהודים להר הבית והנפת דגלי ישראל במזרח ירושלים בנט שלח את המתווכים הערבים והבינלאומיים לשוחח עם חמאס כדי לשמור על רגיעה והוא פנה לדרך של כניעה כיוון שהיה קרוב מאוד לעימות צבאי שאין לו ולצה"ל היכולת להתמודד איתן, ובסופו של דבר בחר לפרוש מתפקידו.