ריקודגלים בלוד
ריקודגלים בלודצילום: מכינת מעוז

שנה עברה מאז אירועי מאי 2021 בלוד, אירועים בהם נשרפו מבני המכינה הקדם צבאית, תלמוד התורה "מעוז חיים" ובית הכנסת "דוסא" בשכונת רמת אשכול בלוד, תמונות הזכורות לכולנו.

כעת, יוצאים בארגון "לודאים" לקמפיין גיוס המונים של כל הקהילות בלוד, לחיזוק הפעילות היהודית הציונית בעיר לוד.

תורמים עכשיו לחיזוק הנוכחות היהודית בלוד >>>

נעם דרייפוס סיפר: "אנחנו בתנופת עשייה אדירה ובשנה האחרונה ביקרו בשכונת רמת אשכול, בה היו פרעות, מעל 10,000 בני נוער, מבוגרים, חיילי צה"ל, כל עם ישראל שחיזקו את תושבי השכונה. בנוסף הגברנו בשנה האחרונה את הפעילות בכל שכונות העיר לוד, בקליטת משפחות, בחסד, בסיוע לשכבות במצוקה, כפרי סטודנטים פעילים ופעילות רווחה לכל האוכלוסיות בעיר, וזאת לצד פעילות של זהות יהודית ועשייה חינוכית בקרב תושבי העיר".

"אנחנו אוהבים את העיר לוד ומחוברים אליה וחשוב לנו להמשיך לפעול בה אותה כי זה האתגר הציוני החשוב ביותר כעת במרכזה של מדינת ישראל", הוסיף דרייפוס.

בארגון "לודאים" מספרים כי בשנים האחרונות הצטרפו לקהילות בעיר עשרות משפחות בכל שכונות העיר, בנוסף הוקם בשכונה בית גוז'ו -מבנה אתיופי מסורתי שיהווה בית לסיפורה של קהילת העולים מאתיופיה בעיר, המבנה נוסד ויופעל על ידי כפר הסטודנטים בעיר, בשיתוף תנועת הבוגרים של בני עקיבא והקרן לפיתוח לוד.

תורמים עכשיו לחיזוק הנוכחות היהודית בלוד >>>

"המשימה שלנו היא לעשות ציונות במרכז", אומרת אפרת נוי. "בשנה האחרונה צמחנו והגברנו את הפעילות בכל העיר לוד, בעשיה החברתית ובמענה לאתגרים השונים. דווקא האירועים של שנה שעברה חיזקו אותנו וחיברו את כל תושבי לוד, יצאנו מהם מחוזקים בחוסן הלאומי שלנו, ובהבנה הפשוטה שאנחנו אוהבים את לוד ונעשה הכל כדי לשמור על העיר הזו בתנופת עשייה וצמיחה".