מרים קליין
מרים קליין צילום: 252

בתוך זוגיות של איש ואישה, וכמובן גם בדרך לזוגיות, מושתתת תנועה עמוקה ביותר של חתירה משותפת להגיע ללב של האישה. לגלות אותו, ללמוד אותו, לאפשר לו לקרון את מלוא היופי והתבונה שלו.

כשהאישה שמחה, האיש שלה שמח. וכולם סביבה מתמלאים מהאור המיוחד של השמחה שלה.

אבל החתירה הזו אל הלב של האישה היא הרבה פעמים לא פשוטה בכלל, שתי סיבות עיקריות:

1. אנחנו עשויים לא לדעת שההגעה ללב של האישה היא מה שתשמח ותמלא בכוחות את שנינו- האיש והאישה גם יחד. אנחנו עשויים לחשוב שהשמחה נוצרת ממפגש לבבות שנוצר איפשהו "באמצע" בין האיש והאישה בתווך של פשרות וויתורים. אנחנו עשויים להשקיע הרבה מאמצים להגיע אחד אל השניה, ולהרגיש שמשהו בעומק פשוט לא נכנס למקום. שנינו עייפים, מתוסכלים, לא מחוברים לכוחות העמוקים שלנו, מותשים, ואף מיואשים.

המאמץ המתסכל הזה להגיע אחד אל השניה עשוי לייאש ולשבור את רוחנו.

2. גם אם שנינו מכוונים לתמוך, להאיר ולמלא את הלב של האישה, המשימה הזו עשויה לא להיות פשוטה בכלל. הלב של האישה, היהלום שכמוס עמוק בתוך ההוויה הנקבית, הרבה פעמים קבור תחת המון עומסים, חששות, רגשות אשמה, תפיסות מחלישות ופחדים.

חיי היומיום של רובנו אינם חיים שמזמינים את הלב של האישה לנוח ולקרון. רובנו הנשים כבולות תחת עודף משימות, מטרות ואחריות, וחוסר בשעות מנוחה ובהזדמנויות להרפות. הסטרס, העומס והתפיסות המחלישות הם האויבים הכי גדולים של רובנו בפני האפשרות לחוות את הלב הרך והבוטח שלנו, ולהעניק לעצמנו ולאיש שלנו את המתנה האדירה של המפגש עם כוח החיים האדיר הזה.

זוהי אומנות גדולה, מיומנות נרכשת ומשימה זוגית משותפת, לסייע לנו כנשים להגיע למקום הזה בתוכנו, שמחובר לבטחון העמוק שלנו בבורא עולם ובאיש שלנו, ומאפשר למהות הכי עמוקה שלנו לקרון.

הבשורה הטובה היא שיש דרך לשם, ואפשר ללמוד אותה. אפשר לתרגל אותה, ולהתחיל להנכיח אותה יותר ויותר בחיים שלנו, עד שהיא נעשית לתנועה הטבעית שלנו בעולם.

במפגש שלנו בפרויקט 252 ברביעי הקרוב (22.6) נתבונן על החיים הזוגיים ועל הדרך לזוגיות מהמשקפיים ה"כיווניות" האלו, של החתירה המשותפת של בני הזוג אל הלב של האישה.

נפגוש את ההזדמנויות והאתגרים העיקריים שעומדים לפתחנו בפרספקטיבה הזו, ונלמד את 3 המפתחות המדויקים ביותר בשביל לכוון את עצמנו לשם ולקצור את הפירות הכי מתוקים שהזוגיות יכולה להציע לנו.

להתראות בשיעור!

עדיין לא חברים בפרויקט 252? חבל… הצטרפו בקלות בלחיצה כאן, ובואו למצוא זוגיות!