לפיד ובנט
לפיד ובנט צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

כאשר הודיע ראש ממשלת ישראל, נפתלי בנט, על סיום דרכה של הממשלה עמדו בביתנו דמעות בעיניים; כאשר שמענו על חגיגות של רבנים ידועים ועל כוסות יין שהורמו, נזכרנו בקולות הצהלה ששמענו בעפרה כאשר זכה מנחם בגין ז"ל באמון העם בבחירות המהפך.

אמרתי אז לחברים בעפרה: לא הקשבתם למנחם בגין עד הסוף, ואינכם מבינים כלל את משנתו המדינית-ליברלית של ז'בוטינסקי! מנחם בגין אמר אז בכל כינוס: "אסור לתת אף שעל אחד של אדמה – בלי חוזה שלום"! חברינו שמעו רק את חלקו הראשון של המשפט (שנאמר בפאתוס), ולא שמעו ולא הבינו את הסיום!

כאשר הגיע נשיא מצרים סאדאת לביקור היסטורי בירושלים צפו הדאגות, וכאשר נחתם חוזה 'השלום' עד השעל האחרון של מרחבי סיני, ואריק שרון החריב את כל יישובי ימית וסיני, הדהדו בעפרה זעקות ה'בגידה' – אמרתי להם שוב: לא הקשבתם לבגין ולא הבנתם את משנתו!

מול הכנסת עמדנו אז חסרי אונים כאשר 85 ח"כים תמכו בחוזה 'השלום' ובחורבן היישובים!

הפלסטינים קיבלו אז אוטונומיה (בלי אש"ף ובלי כוח צבאי) על כל מרחבי יהודה ושומרון, אלא שהם סירבו בתוקף, ורק כך ניצלה אחיזתנו בנחלת אבותינו.

עד היום גם עולה במחוזותינו הזעם הנורא על יצחק רבין והסכמי אוסלו, אף על פי שהוא שמר על כל היישובים שלנו עד לחממה האחרונה בנצרים ובקטיף! עד היום נוטים לשכוח וגם לסלוח לאריק שרון שעקר את כל יישובי חבל עזה עד החממה האחרונה – נתניהו הרים ידו בכנסת בעד העקירה והחורבן למרות ההסתייגויות שהיו לו (בעיקר מפני שלא נחתם שום הסכם 'שלום').

והנה כולנו עדים לחזרה על אותו מחזה עצוב וכואב –

נפתלי בנט הקריב את ממשלתו כדי להציל את יהודה ושומרון מנסיגת החוק הישראלי בתמיכת נתניהו וסמוטריץ יחד עם ערביי המשותפת (ועוד שניים) – תודה רבה נפתלי! שוב נכנסת 'תחת האלונקה'. כמו שעשית שנה שלמה בהצלחה יוצאת דופן – אבל 'העיוורים והפסחים' אינם רואים שום דבר, למרבה הצער.

נתניהו מוביל בבטחה בסקרים בדרך לבחירות עם 'רוח לאומית גאה', וכבר הוא אומר במפורש, שהוא יעמיק וירחיב את הסכמי השלום עם האמירויות, 'הסכמי אברהם' – בשלב הקודם, יחד עם הממשל האמריקני של טראמפ, נתניהו הקריב את חוק הריבונות ביהודה ושומרון לטובת ההסכמים ההם, כי האמירויות היו זקוקות להישג מדיני מול הפלסטינים! גם כעת, תומכי נתניהו בהתיישבות לא הבינו וכבר שכחו!

השלב הבא של 'הסכמי אברהם' ממתין מעבר לפינה, והאיתותים באים מכל עבר – הסכם 'שלום' היסטורי עם סעודיה יחד עם הפלסטינים (הסעודים לא יבואו בלי הפלסטינים!), בתמיכה נלהבת של אמריקה ושל אירופה – זה המהלך שנתניהו מתכוון להוביל כדי להירשם בהיסטוריה בעקבות בגין!

מי ישלם את המחיר הכואב עד מאד?

ברור! ההתיישבות היהודית ביהודה ובשומרון וגם בירושלים, ובמיוחד הנוכחות היהודית בהר הבית! כאשר זה יקרה כבר לא יספרו אותנו, רבנים ומתיישבים, ציונים-דתיים וחרדים-לאומיים! אני כבר יכול לשמוע את קולות הבכי ואת זעקות ה'בגידה', שכבר שמעתי פעמיים בחיי – 'ימין' ו'שמאל' יחגגו עוד 'שלום' היסטורי – ואנחנו מה?!

לא תוכלו לומר שלא הוזהרתם!

היום עוד אפשר להקים ממשלת אחדות עם 'הציונות הדתית' ובלי רע"מ! יאיר לפיד ובני גנץ ושותפיהם להנהגה בוודאי לא יקריבו שום יישוב יהודי כל עוד האחריות של ממשלת ישראל עליהם.

אבל לנתניהו אין מעצורים בדרך להרחבת ההסכמים ההיסטוריים, וכאשר יכתיבו הסעודים והאמריקנים את גבולות ישראל-פלסטין, יתמכו בהם גם 'יש עתיד' וגם 'כחול-לבן' וגם 'תקוה חדשה', ואנחנו ניזרק ל'אשפת ההיסטוריה' חס ושלום –

ביום פקודה, כאשר יגזרו רבנים החוגגים היום, תעניות ותפילות בכותל, מי יודע אם ריבון העולם יקשיב לנו?!