ארכיון
ארכיון דובר צה"ל ודוברות המשטרה

בלשי ימ"ר ש"י של המשטרה עצרו גבר יהודי בן 44, תושב השומרון, בחשד למעורבות ברצח הפלסטיני אתמול (שלישי) ליד העיר אריאל.

שב"כ מעורב בחקירה - יחד עם המפלג לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י. הסכין ששימשה לדקירתו למוות של הפלסטיני בן ה-27 אותרה הבוקר באזור אריאל.

היהודי שנעצר הוא נשוי ואב ל-3 ילדים, בוגר שירות צבאי בחיל הים, ללא עבר פלילי.

ח"כ שמחה רוטמן מסיעת הציונות הדתית תקף בחריפות את שר המשפטים בעקבות מעצר היהודי: "תגיד לי גדעון סער, נפלתם על השכל? ואתה עוד רוצה שניתן סמכויות נוספות למשטרה מופקרת שכזו, שמסכנת חיי יהודים? ממתי עוצרים אזרחים במניעת מפגש עו"ד? יש ראיות שהוא חבר בארגון טרור? מה החשש? שהוא יצא עם 20 ילדים לבצע פעולת טרור חשאית? אתם לא מתביישים?".

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' אמר כי "שוב ושוב פורעים ערבים תוקפים יהודים ומנסים לעשות בהם לינצ' והמשטרה עוצרת את הקורבן ולא נוגעת במחבלים. אתמול הותקפה קבוצת צעירים יהודים ליד אריאל באירוע שבנס לא הסתיים בנפגעים יהודים. אף אחד מהפורעים לא נעצר. רק יהודי שנחקר עכשיו בשב"כ כאחרון העבריינים ומנוע מפגש עם עו"ד. סדום".

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו תקף את מעצרו: "החשוד הגיע היום לתחנת המשטרה כדי למסור עדות, שלא נאמר תלונה על קרות האירועים אתמול באירוע הקשה שהתרחש. להבנתנו מדובר באירוע שרק בנס יהודים ניצלו. היה ארוע קשה של תקיפה של ערבים כנגד יהודים והדבר הזה הוא דבר שמתמשך בחודשים האחרונים.

''אני חושב ששירותי הביטחון בראשות השב"כ והמשטרה איבדו את הצפון", תקף קידר, ''במקום לבסס את המשילות ואת הביטחון של האזרחים היהודים שדמם הפקר, הם עוצרים אדם שלמיטב הבנתנו חף מפשע שהגן על 20 ילדים. אנו מקווים מאוד שבית המשפט יורה על ביטול מניעת המפגש ועל שחרורו מהמעצר".

לטענת הפלסטינים, עלי חרב נהרג בזמן עימותים אלימים מדקירה בידי יהודי באזור הכפר אסכאכא הסמוך לסלפית. מנגד, תושבים יהודים טוענים שהותקפו באבנים בידי פלסטינים, ברקע סיור שערכו לקראת הקמת מאחז במקום. אחד היהודים שהיו במקום במסגרת הסיור הגיש היום תלונה במשטרה על תקיפה.

מנכ"ל ארגון חוננו, שמואל מידד (זנגי), קרא לצה"ל ולמשטרה לשים ידם על הפורעים הערבים שזהותם מפורסמת ברשתות החברתיות ולכן ניתן לאתרם בקלות. "לא יתכן שקבוצת ילדים תותקף צמוד לעיר אריאל, הפורעים מתועדים בסרטון ברשתות החברתיות כשהם עם אלות בידם, והם עדיין משוחררים", אמר מידד.

מידד הוסיף: "הילדים ניצלו בנס, כאשר עשרות פורעים ערבים הגיעו עם אלות גרזנים ועוד כלי משחית והחלו לאיים ולתקוף את הילדים, ואך בנס הם הצליחו להיחלץ מזה. המשטרה וצה"ל חייבים לשים ידם על הפורעים הערבים בהקדם. הזמן אינו פועל לטובת הילדים. אני קורא למשטרה להגיע לכלל הפורעים עוד היום. די חווינו אנטישמיות ואסור להשלים עם זה".