ירושלים - העיר העתיקה
ירושלים - העיר העתיקה צילום: ערוץ 7

כששלומית ולצמן, חשבה על מסגרת מתאימה ומחבקת לבנות שירות, סטודנטיות ואחרות המבקשות לעצמן שייכות ממקום של קודש, היא הקימה את מדרשת 'שירת חנה'.

"בירושלים חיות בנות רבות המשרתות בשירות לאומי לומדות או עובדות ,אבל אין להן מעטפת, אין מספיק מי שדואג להן בליווי הרוחני, והדרכה אישית. המדרשה שמה לה למטרה לחבר את הבנות אל בית המדרש ולהיות חלק מקהילה, לרכוש כלים להכנה לחיים, ולבסס את עולמן הערכי", היא אומרת.

מסלולי המדרשה

"השנה יצאנו בשתי תוכניות יחודיות שיסייעו מאוד לסטודנטיות שלנו. כפר סטודנטיות בתוכנית "אורות אלירז" שבמסגרתו הבנות גרות בכפר אצלינו ומקבלות מלגה יחודית. וכן תוכנית הוראה לסטודנטיות הלומדות במכללת 'אפרתה', תוכנית שמתאימה לבנות בכל מסלולי תוכניות ההוראה".

"מלבד זאת אנחנו פונים גם לבנות שירות לאומי הרוצות במדרשה המלווה את השירות, גם להן תוענק מלגת מגורים משמעותית. המדרשה פתוחה גם לבנות שרוצות לקחת שנה של "פסק זמן" עובדות או לומדות לפסיכומטרי".

מדרשה שהיא בית

את הייחודיות של מדרשת 'שירת חנה' אפשר להרגיש מיד בשיחה עם שלומית. צוות המדרשה נותן לבנות מעטפת מלאה. שיעורי תורה ברמה גבוהה, יועצת מקצועית, שדכנית צמודה, וליווי אישי. תנאי המגורים במדרשה נוחים ונעימים. הדירות חדשות ומרווחות, למול נופיה של העיר העתיקה.

פעם בחודש מוזמנות הבנות לשבת עם צוות המדרשה ורבניה, הבנות נהנות מארוחת ערב חמה, פעילויות גיבוש, טיולים ברחבי הארץ, ועוד. המדרשה ממוקמת במעלה הזיתים בירושלים, עם תחבורה ציבורית נוחה ואפשרויות עבודה רבות ומגוונות.

שנה של התפתחות אישית

שנת לימוד תורה במדרשת 'שירת חנה', בסמיכות להר הבית, נותנת לבנות מקום לבסס ולהעמיק את עולמן האמוני והתורני, לברר שאלות ולהרחיב את הידע, לעבור תהליך אישי של מודעות פנימית והעצמה אישית, באווירה מיוחדת. במדרשה מגוון רחב של שיעורי תורה מפי טובי הרבנים לצד שיעורי מחול, כושר זוגיות ובניית בית.
בין הרבנים המלמדים: הרב אליעזר קשתיאל, הרבנית עידית איצקוביץ', הרב מיכאל טוביאנו, הרב חן חלמיש, הרב מאיר נאמן, תחיה שחם ושלומית ולצמן.

"אם את מחפשת מקום נעים ומחבק לגור בו בירושלים, אם את בת שירות, סטודנטית או מחפשת את מקומך והיית רוצה להיות חלק מחבורה מתוקה של בנות מדהימות שחיות, לומדות, שמחות ובונות את חייהן לקראת הקמת בית בישראל, מקומך איתנו במדרשת 'שירת חנה' שבמעלה הזיתים".

בקרו בדף הפייסבוק

מדרשת שירת חנה
מדרשת שירת חנה צילום: ללא
שירת חנה
שירת חנה צילום: ללא