מוסלמית עם חיג'אב
מוסלמית עם חיג'אב צילום: ISTOCK

בקשה של מורה בצרפת מתלמידתה המוסלמית להסיר את כיסוי הפנים שלה לפני מבחן, עלתה לה באיומים על חייה עד כי היא נאלצת להסתתר ולהישמר.

המורה, ששמה לא הותר לפרסום, מלמדת בבית ספר תיכון בפריז. בשבוע שעבר היא ביקשה מאחת התלמידות המוסלמיות בכיתה להסיר את הרעלה שמכסה את פניה, לפני מבחן סיום שנה שהתקיים באותו יום, על מנת שניתן יהיה לזהות אותה.

החוק הצרפתי אוסר על חבישת כיסוי פנים בבתי הספר, והמורה ביקשה מתלמידתה לקיים את החוק על מנת לגשת למבחן. על פי התלמידים האחרים שהיו נוכחים בתקרית, התלמידה המוסלמית סירבה תחילה להסיר את כיסוי הפנים, ורק לאחר חילופי דברים קשים עם המורה היא החליטה להסיר את הרעלה שכיסתה את פניה וקיימה את המבחן.

אלא שהתקרית עוררה זעם רב בקרב הקהילה המוסלמית בפריז, והמורה החלה לספוג איומים קשים על חייה והותקפה ברשתות החברתיות תוך שהיא מואשמת ב"איסלמופוביה". היא נאלצה להסתתר על מנת להגן על חייה, והתביעה בפריז הודיעה כי פתחה בחקירה על מנת לאתר את המאיימים על חייה של המורה.

"הסרתי את הרעלה על מנת למנוע עימות, ולאחר שהמורה הפכה לאגרסיבית כאשר היא דורשת ממני להסיר את כיסוי הפנים", סיפרה התלמידה המוסלמית בראיון לאתר Revolution Permanente.

חלק מהמאיימים על חייה של המורה דרשו לחשוף את שמה ותמונתה ברשתות החברתיות על מנת לפגוע בה, בעוד אחרים הפנו לעברה קללות וביטויים קשים. התקרית החדשה עוררה חשש כי היא עלולה להסתיים בפגיעה במורה, כפי שאירע לסמואל פאטי, מורה שהראה לתלמידיו קריקטורות של הנביא מוחמד במהלך שיעור בשנת 2020, ולאחר מספר ימים ראשו נערף על ידי מוסלמי צ'צ'ני בן 18 באמצע רחוב בפריז.