שקד ואורבך
שקד ואורבך צילום מסך

המאמצים למנוע בחירות חמישיות בתוך שלוש וחצי שנים ולהקים ממשלה חלופית ממשיכים, ובמלוא המרץ, אף שהסיכויים לכך נמוכים, כך מדווח העיתון "מעריב".

על פי הדיווח, בין הגורמים המעדיפים ממשלה חלופית על פני יציאה לבחירות: הח"כים מיהדות התורה, חלק מחברי הליכוד וכן אנשי ימינה - שרת הפנים איילת שקד ויו"ר ועדת הכנסת ניר אורבך, שמנהל מגעים עם הליכוד במהלך החודשים האחרונים.

עוד דווח כי שקד, שיו"ר מפלגתה, ראש הממשלה נפתלי בנט, לא נועץ בה לפני שהחליט לפרק את הקואליציה, הודתה אתמול כי תסכים להיות בממשלה תחת בנימין נתניהו.

ניר אורבך הודיע אמש לאחר אישור החוק לפיזור הכנסת בקריאה טרומית והעברתו לוועדת הכנסת, אמר להם אורבך, המכהן כיו"ר הוועדה, כי הוא לא ימהר לכנס דיון בוועדה שבראשה הוא עומד כדי לקבוע במסגרת איזו ועדה ייעשו ההכנות לקראת המשך אישורו של החוק.

יו"ר ועדת הכנסת ציין שהוא אינו מעכב בכוח את קידום חוק ההתפזרות, אבל גם לא ממהר לכנס את ועדת הכנסת. לדברי מקורביו, את הזמן שלפני כינוס הוועדה יש לנצל כדי להשקיע במגעים להקמת ממשלה חלופית. גם ביהדות התורה לא הרימו ידיים וקיימו מגעים עם אנשי תקווה חדשה, כחול לבן ועם חברי סיעות נוספות.

בכחול לבן שבראשות גנץ הגיבו באופן נחרץ לפניות להקמת ממשלה חלופית, וגורם בכיר במפלגה אמר: "לא קיים, ולו סיכוי בודד, לכך שגנץ ייתן יד לפרויקט שנקרא 'ממשלה חלופית'. מפלגת כחול לבן התחזקה מאז הבחירות האחרונות ותתחזק עוד יותר. נצא לבחירות ונביא תוצאות יפות".