משה גפני
משה גפני צילום: המכון הישראלי לדמוקרטיה

לקראת פיזור הכנסת מצהיר יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני כי מפלגתו תדרוש לאחר הבחירות את קידום חקיקת פסקת ההתגברות.

"לא נתרגש מ'ההפיכה המשפטית' ומכל מיני ביקורות מעיתוני שמאל. אנחנו נדרוש מעתה את כל הכספים לציבור החרדי בבסיס התקציב ולא נתרגש ממה שיהיה, נדרוש גם פסקת התגברות, אעמוד על זה בהסכמים הקואליציוניים", אמר בראיון לרדיו 'קול חי' בהתייחס ליום שאחרי הבחירות.

"למדתי את זה מהשמאל שהם לא מתרגשים. יותר לא נחשוש מאלה שהם תמיד נגדינו", הוסיף.

גפני התייחס לממשלה היוצאת ואמר כי כעיקרון הוא מתנגד לבחירות. "הם לא הצליחו בנושאי דת ומדינה, חששנו שעכשיו אחרי שנה שהכינו את התשתית – הקב"ה קטע להם את הכל. מקווה שתקום ממשלה חדשה, נורמלית ויהודית מאשר ממשלה של ערב רב. אנחנו נגד בחירות, זה הרבה כסף הרבה לשוה"ר, יש סיכוי שנגיע לאותה תוצאה בין הגושים ולא נגיע לשום מקום. יש בכנסת תשתית לממשלה יציבה".

"אני לא מדבר בשם אחרים אלא בשמי ובם חברי, לא רוצה שיהיה בחירות אלא ממשלה חדשה. הזכרת שמות של אנשים שלא יהיה להם קל אבל צריך לעשות מאמץ. אם לא תהיה ברירה נלך לבחירות. גוש בימין מקבל 60, לפי הסקרים האחרונים אם ניתן לסמוך עליהם, אין ספק שהגוש שלנו התחזק וגדל".

בדבריו תקף את הציונות הדתית. "כשהגעתי למכון הישראלי לדמוקרטיה אמרה אישה שאנחנו מאבדים ילדים שהולכים לחיידר. אמרתי שמעניין שנאבדו לה ילדים בחיידר ולי אמרו חברים בכנסת שבעבר למדו בממלכתי תנ"ך וגמרא ועכשיו לא לומדים כלום. בדיוק עכשיו הצבעתי נגד הצעת חוק של "הציונות הדתית" שמוציאים את החרדים מ"העדפה מתקנת". שכל אלו ששוקלים להצביע להם שיבינו מה הם מקדמים נגדכם".

גפני תיאר את מאבקיו למען החרדים העובדים לפרנסתם: "אני נלחם עבור החרדים העובדים, אני עושה כל מאמץ לסייע בכל התחומים. מחנכים את הילדים, הממ"ח הוא תרתי דסתרי, הורתו ולידתו בחטא וצריך לעשות הכל כדי שזה לא יקרה. אותה אחת שאמרה שאנחנו מאבדים את הילדים שלהם, שיבדקו את עצמם".