ג'ידא רינאוי זועבי
ג'ידא רינאוי זועבי צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

שר הבריאות ניצן הורוביץ, יו"ר מרצ, תקף הבוקר (ה') את חברת מפלגתו ג'ידא רינאווי זועבי שהצביע אמש נגד הצעת החוק להתרת שימוש בקנאביס למטרות רפואיות, בניגוד לעמדת הקואליציה שתמכה בהצעה.

"אין לנו קשר יותר לאישה הזאת", אמר הורוביץ בראיון לגלי צה"ל. "ההתנהגות שלה הייתה נבזית ולא הגונה. היא חצתה את כל הקווים האדומים - ועשתה מעשה בזוי שפגע בי, במרצ, בחברה הישראלית ובחברה הערבית".

חברת הכנסת זועבי השיבה לדבריו של יו"ר מפלגתה: "הורוביץ משתמש בביטוי 'האישה הזאת', יש לי שם - הוא לא מכבד את המעמד שלו. הטעות הכי גדולה שלי הייתה שלא נלחמתי יותר בתוך המפלגה על להחזיר את הדגלים שלה, כנראה שמרצ שכחה את האידיאולוגיה".

בחדשות 12 דווח כי ח"כ שרן השכל שהגישה את חוק הקנאביס שכנעה אתמול כמה ח"כים ערבים להיעדר כדי להעביר את החוק, אלא שלאחר שזועבי הצהירה כי תפיל אותו מסיבות חברתיות-דתיות, זה דחק את שאר הח"כים הערבים לפינה.

בעקבות הפרת המשמעת הקואליציונית, סיעת מרצ הודיעה לחה"כ זועבי כי מוסי רז יחליף אותה בוועדת הכספים.

ח"כ ג'ידא רינאווי-זועבי מתכוונת לפרוש מהחיים הפוליטיים ולא להתמודד לכנסת ה-25. בראיון לרדיו מכאן סיפרה שלשום זועבי "לא אתמודד לכנסת הבאה - לא בפריימריז של מרצ ולא עם מפלגה ערבית. אני גאה בעצמי. הייתי האבן הקשה בקואליציה הזאת. הפלתי את חוק יו''ש".