משה קינלי טור פז
משה קינלי טור פז צילום: יצחק קלמן

ח"כ משה (קינלי) טור פז מתעלם מהעובדות שפורסמו ומשגר היום (חמישי) מכתב לשר הביטחון בני גנץ, שבו קרא לו לשלול תקציב מישיבת ההסדר מצפה רמון בראשות הרב צבי קוסטינר.

כזכור, חיילים מישיבת ההסדר מצפה רמון, ביקשו ממפקדיהם שלא להשתתף בתרגיל גדודי בשל נוכחות של קצינת קשר - והמפקדים נענו לבקשה. עם זאת, בפרסום ברשתות החברתיות נכתב כאילו החיילים סירבו פקודה בהוראת ראש הישיבה הרב קוסטינר.

ח"כ טור פז כתב לשר גנץ: "אתמול פורסם במערכת העיתון 'בשבע' כי לוחמי גדוד 932 של חטיבת הנח"ל סירבו פקודה בהוראתו של הרב צבי קוסטינר ראש ישיבת מצפה רמון. זהו מקרה חמור ביותר המהווה פגיעה מהותית בכשירות המבצעית של לוחמים ביחידות הלוחמות השונות. יש לחקור את האירוע בצורה הנוקשה ביותר כדי שמקרים כאלה לא יחזרו על עצמם ויהפכו לנורמה. בנוסף, יש לשלול תקציב מישיבה שראש הישיבה שלה פוגע בצבא וקורא לסרב לפקודה".

ישיבת מצפה רמון מסרה לערוץ 7: "צר לנו שח"כ משה טור פז ממהר לצייץ לפני שהוא בודק פרטים בסיסיים. כפי שעולה מתגובת דובר צה"ל, מדובר בפייק-ניוז גמור. הרב צבי קוסטינר מעולם לא הורה למי מתלמידיו לסרב פקודה, וגם בפועל אף אחד מתלמידי הישיבה לא סירב פקודה. ההפך הוא הנכון. השיח עם הקצינים היה מכבד ואלה נאותו לסייע ולעזור".

"דביר עמר שפרסם את הידיעה משקר ומטעה את הציבור ביודעין, ומועל בחובותיו כעיתונאי. לאחר שפנינו אליו והוא סירב למחוק את הציוץ השקרי, נאלץ להגיש נגדו במהלך היום תביעת דיבה", כך מישיבת מצפה רמון.

בתוך כך, דביר עמר כתב היום בחשבון הטוויטר שלו: "הפרסום אתמול על סירוב פקודה של חיילים מישיבת מצפה רמון שפעלו בהוראת ראש הישיבה הרב קוסטינר הסתמך על תיאור המקרה בידי הרבצ"ר שהגיע לידי בשבע. ניסיתי ולא עלה בידי לקבל תגובה מהישיבה לפני הפרסום. את הכחשת דו"צ פרסמתי בצמוד לידיעה. מכיוון שכעת הגיעה אליי הכחשה נחרצת מטעם הרב קוסטינר שמצטרפת להכחשת דו"צ, ושתיהן עומדות בסתירה לדברי הרבצ"ר, אין בידי לקבוע מה בדיוק היה שם וייתכן שאכן לא מדובר בסירוב פקודה".

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר הגיב: "מצער ומקומם שח"כ דתי, במקום לחזק חיילים דתים בצבא, בוחר לפגוע ולאיים ולמנוע תקציב לישיבות שכל חטאם שפעלו על מנת ליישם את החלטות הרבנות. אנחנו נפעל לחזק ולגבות את כל מי שמשרת בצבא ופועל לפי הנחיות הרבנות. בנוסף, אנחנו קוראים לציבור לזכור טוב למי הם מצביעים והאם הם בוחרים במפלגות שמנסות לסגור ישיבות".