איברהים צרצור
איברהים צרצור צילום: Flash 90

חבר הכנסת לשעבר איברהים צרצור, לשעבר ראש הפלג הדרומי של התנועה האסלאמית וחבר מועצת השורא, מחיל את הגדרת המושג אנטישמיות גם על ביטויי שנאה כלפי ערבים, פלסטינים ומוסלמים.

בציוץ בטוויטר כתב צרצור: "ההגדרה של המושג "אנטישמיות" אינה נחלתם, ואינה יכולה להיות נחלתם של היהודים בלבד, אלא כוללת גם את העם הפלסטיני ואת האומה הערבית והאסלאמית, משום שהם שייכים גם לעמים השמיים".

על בסיס הנחה זו טען צרצור, כי "קריאה לעזרה או הצדקה של הרג פלסטינים, או פגיעה בהם בשם אידיאולוגיה קיצונית או בשם ראייה דתית קיצוני, היא אנטישמיות".

לדבריו, גם "העלאת התייחסויות זדוניות השוללות מפלסטינים את אנושיותם, עושות להם דה-הומניזציה, דמוניזציה, או מייחסות להם סטריאוטיפים כיחידים או כקשורים לעוצמה של הפלסטינים כקבוצה , היא אנטישמיות".

עוד טען צרצור, כי "הכחשת הקיום, המטרה, המכניזם והמגמתיות של "הנכבה" של העם הפלסטיני בידי ארגונים ציוניים שפעלו בפלסטין לפי קום המדינה, ובידי ישראל שקמה בשנת 1948, היא אנטישמיות".

נאמן לדרכו זו צרצור הוסיף ואמר, כי "האשמת הפלסטינים כעם בהיותם אחראים למעשים שליליים, אמיתיים או מדומים, שבוצעו ע"י אדם פלסטיני מסוים או קבוצה, או אפילו למעשים שבוצעו ע"י לא-פלסטינים, היא אנטישמיות".